Cieknąca woda do piwnicy

Bartas09Bartas09 Użytkownik
Wczoraj sąsiad zauważył w piwnicy , że po rurach grzewczych pod moim mieszkaniem cieknie lekko woda. U mnie w mieszkaniu rura jest sucha, fuga przy rurze też. Zgłosiłem to zarządcy bloku , który wezwał hydraulika ze współdzielni mieszkaniowej. Ten przyszedł do mojego mieszkania ( akurat poprawiałem silikon od brodzika bo delikatnie kapało na kafelki przy kąpieli . Brodzik jest jakis metr od wspomnianych rur grzejnikowych) . hydraulik bez słowa wyszedł z mieszkania , a dziś dowiedziałem się że całą wina obarczył mnie i jeżeli się z tym nie zgadzam to mam na własną rękę szukać rzeczoznawcy. Co robić w tej sytuacji. Wierzyć mi się nie chce , że delikatnie kapanie przy kąpieli na kafelki sprawiło że metr dalej i piętro niżej w piwnicy jest zalana ściana i sączy się woda jakby przy nieszczelnym zaworze.

Komentarze

 • KubaPKubaP Uczestnik
  edytowano 8 maja
  [cite] Bartas09:[/cite]Wczoraj sąsiad zauważył w piwnicy , że po rurach grzewczych pod moim mieszkaniem cieknie lekko woda. U mnie w mieszkaniu rura jest sucha, fuga przy rurze też.
  Zgłosiłem to zarządcy bloku , który wezwał hydraulika ze wspólnoty mieszkaniowej. Ten przyszedł do mojego mieszkania ( akurat poprawiałem silikon od brodzika bo delikatnie kapało na kafelki przy kąpieli . Brodzik jest jakis metr od wspomnianych rur grzejnikowych) . hydraulik bez słowa wyszedł z mieszkania , a dziś dowiedziałem się że całą wina obarczył mnie i jeżeli się z tym nie zgadzam to mam na własną rękę szukać rzeczoznawcy.
  Co robić w tej sytuacji.
  Wierzyć mi się nie chce , że delikatnie kapanie przy kąpieli na kafelki sprawiło że metr dalej i piętro niżej w piwnicy jest zalana ściana i sączy się woda jakby przy nieszczelnym zaworze.
  Brodzik to faktycznie słaby punkt, zwłaszcza, gdy się kapią osoby o sporej wadze - przeciek występuje koło odpływu (ugina się blach brodzika )

  Kamerowanie jest w stanie to wychwycić zanim zacznie się demolkę...

  A niby czyim zaworze, jak u Ciebie jest niby OK! przecież ta woda może się lać z odpływu brodzika i po rureczkach CO do piwnicy
 • Bartas09Bartas09 Użytkownik
  edytowano listopada -1
  Sprawdziłem odpływ brodzika . Do samej podłogi , tam gdzie się chowa ukośna fi50, sucho. Nic nie cieknie
 • KubaPKubaP Uczestnik
  edytowano listopada -1
  [cite] Bartas09:[/cite]Sprawdziłem odpływ brodzika . Do samej podłogi , tam gdzie się chowa ukośna fi50, sucho. Nic nie cieknie
  pozostaje kamerowanie, coś takiego
  https://www.condensa-wycieki.pl/?gclid=EAIaIQobChMIh5qdp4688AIVENd3Ch3fPAk-EAAYASAAEgJUOfD_BwE
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.