Idą wakacje - Jak ustrzec się przed złodziejem?

KubaPKubaP Uczestnik
edytowano 9 maja w Wolne tematy
[b]Złodzieje obserwują i zostawiają ślady[/b]

Złodziej, który upatrzy sobie już jakiś dom, mieszkanie  do obrabowania, może wyczekiwać momentu, w którym jego mieszkańcy wyjadą, np. na wakacje. W tym celu może po prostu spacerować koło domu. Zwykle takie informacje może zdradzić np. [b]przepełniona skrzynka na listy, czy nierozgnieciony herbatnik pod wycieraczką.[/b]

Oprócz tego złodzieje często oznaczają miejsca, które mają stać się niedługo ich łupem. Ich system znaków jest stary i dosyć prosty. Jak podaje portal Biznes Info,[b] krzyż[/b] oznacza, że planowane jest włamanie, [b]diamentem[/b] znaczy się niezamieszkane domy, mieszkania, które są łatwym celem złodziei, [b]trójkąt[/b] zaś oznacza, że w domu, mieszkaniu mieszka samotna kobieta, a [b]zygzak[/b], że na posesji, w mieszkaniu jest pies.

[b]Zgłoszenie sprawy[/b]

Osoby, które znajdą w pobliżu swojego domu, mieszkań podobne znaki, powinny od razu dzwonić na policję. Jej funkcjonariusze dokładnie znają modus operandi złodziei, dzięki czemu nie narazimy się na śmieszność.

Funkcjonariusze mogą np. zlecić nadzór domu, dzięki czemu możliwe będzie uchwycenie przestępcy in flagranti i ochrona naszego domu przed rabunkiem.

Źródło: https://www.biznesinfo.pl/jak-zlodzieje-oznaczaja-miejsca-ktore-chca-okrasc-wszyscy-powinni-o-tym-wiedziec-sw-090521?fbclid=IwAR2kERGktbC0tuNnjos6hTVh3HGiw7HCNub1Xt1kJD5D-WaAqUE5v9FIUyY 

Nowy doklejony: 10.05.21 17:19
.

Nowy doklejony: 12.05.21 14:03
.

Komentarze

  • poldekpoldek Użytkownik
    edytowano 15 maja
    Na policje to bym raczej nie liczył. Jak człowiek sam nie złapie złodzieja lub nie dostarczy 100% dowodów to sprawy włamań i kradzież kończą się po kilku miesiącach info z prokuratury o umorzeniu z powodu niewykrycia sprawcy ( można sprawdzić statystyki o wykrywalności tego typu przestępstw).
    Najlepiej samemu zadbać o zabezpieczenie mieszkania lub domu na czas wyjazdu.Sposobów jest sporo biorąc pod uwagę choćby obecną technike a i dobry sąsiad jest jak najbardziej wskazany.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.