Postawienie domu

Czy za 1 mln zł (bez działki) da rade postawić dom parter + pierwsze piętro + poddasze nieużytkowe (nie chce okien połaciowych) do stanu SSZ systemem zleconym około 200 m2 + garaż dwustanowiskowy w bryle, tak żeby nie oszczędzać na materiałach (stropy monolityczne, dobre okna, dachówka ceramiczna, podlogowka)?

Komentarze

 • Opcje
  KamiloKamilo Użytkownik
  Zapytaj się gdzieindziej, np. na forum Muratora. To jest forum dotyczące wspólnot mieszkaniowych i generalnie budynków wielorodzinnych.
  Na marginesie: co to za pytanie w ogóle??? Ceny różnią się bardzo w zależności np. od regionu.
  Zamykam temat.
 • Opcje
  Marcin43Marcin43 Użytkownik
  Stan surowy zamknięty czyli gołe mury, oknami drzwi wejściowe da się. Dużo zależy od okien bo na tym elemencie można wydać kwotę x albo 2x, ale 1 mln wystarczy. Stan deweloperski to jak wyżej plus elewacja, instalacje wewnętrzne, tynki i wylewki. W tym przypadku milion tez wystarczy, przy czym jak się zaszaleje z instalacjami (ilość punktów elektrycznych), jakieś inteligentne systemy porobi, zrobi jakąś wentylacje mechaniczna z rekuperacją i np okna aluminiowe w otulinie drewnianej to milion będzie mało.
  Dużo na pewno można zaoszczędzic na pokryciu dachowym:
  https://promedia-design.pl/blachodachowka-alternatywa-dla-dachowki-ceramicznej/
  Blachodachówka będzie tańsza niż dachówka ceramiczna - zerknij na stronę.
 • Opcje
  dropsdrops Użytkownik
  Czy Wy czytać nie umiecie? To jest forum dotyczące wspólnot mieszkaniowych. Swoje pseudo reklamy umieszczajcie gdzie indziej.
 • Opcje
  blazej_hblazej_h Użytkownik
  Pytanie nie było istotne, tylko odpowiedź.
  Najlepsza odpowiedź to udzielona samemu sobie.
 • Opcje
  ArkadiuszMrozArkadiuszMroz Użytkownik
  Najlepiej będzie porównać kilka ofert firm zajmujących się realizacją takich zleceń. Wtedy będziesz miał uśrednioną kwotę czy da radę.
 • Opcje
  RenieRenie Użytkownik
  No najlepiej sobie porównać oferty
  Oferty
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.