Czy zarzadca ma do tego prawo? pomocy!!!!!!!!!

eyenneeyenne Użytkownik
Witam, może ktoś potrafiłby mi pomóc w pilnej sprawie?
Niedawno kupiłam z narzeczonym mieszkanie. Jeszcze nie skończyliśmy jego remontu a tu sie okazało że sąsiadce mieszkającej dwa pietra niżej cos cieknie w łazience. Zarządca budynku wynajął firmę, która miała wymienić cały pion w łazienkach. W naszej nowej łazience zamontowaliśmy muszle z geberitem, wiadomo stelaż był montowany do ściany wzmocnionej cegłą. Po wymianie rur okazało się, że dziura jaka pozostała ma zostać wg umowy zamurowana gipsem, co uniemożliwia nam umocowanie geberitu. Po rozmowie z zarządca dowiedzieliśmy się od niego, że aby zamontować geberit musimy wystosować do niego wniosek na piśmie, ale to nic nie da bo on i tak nam odmówi. Wobec tego nie możemy zamontować muszli klozetowej!!!!!!!!!!!Czy on m do tego prawo? dodam że nikt nie informował nas o tym co ma objąć remont, ile ma trwać, jakie materiały zostaną użyte. Zapewniono nas jedynie że stan po wymianie bedzie identyczny z tym sprzed remontu, a tak nie jest. Poza tym kosztami remontu mamy być obciążeni my- mieszkańcy - dodatkowo- pieniadze na ten cel nie pójdą z funduszu remontowego. I jeszcze jedno: koszt kafli, materiałów jakie musimy kupić aby obudować geberit żeby wyglądał jak sprzed wymiany rur wynosi ok 1000 zł, czy możemy ubiegać się o jakieś odszkodowanie? Proszę o pomoc!!! Z góry dziękuję!

Komentarze

  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Uważam, ze przywrócenie stanu pierwotnego jak najbardziej lezy w obowiazkach zarzadcy. Natomiast dyskusyjne jest odszkodowanie, gdyz zapewne nie mieli Panstwo zgody na - swego rodzaju -"zablokowanie" dostepu do czesci wspolnej,a jaka sa piony lazienkowe...
  • Opcje
    eyenneeyenne Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyli zgoda zarządcy na montaż geberitu jest potrzebna?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przydałaby się, bo dostałabyś odszkodowanie,
    Ale właśnie z tego powodu żaden rozsądny zarząd Ci jej nie da.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] eyenne:[/cite]Czyli zgoda zarządcy na montaż geberitu jest potrzebna?
    Żadna zgoda zarządcy nieruchomości wspólnej na montaż takiego czy innego sedesu (ze stelażem czy bez) w Twojej łazience nie jest potrzebna.
    Nie wiem, dlaczego w ogóle zaprzątasz sobie głowę zarządcą? Wyposażenie lokalu to nie jest jego działka.
    Po rozmowie z zarządca dowiedzieliśmy się od niego, że aby zamontować geberit musimy wystosować do niego wniosek na piśmie, ale to nic nie da bo on i tak nam odmówi.
    To jest kompletna bzdura. Ani nie musisz występować z wnioskiem, ani zarządca nie może w tej sprawie podejmować decyzji. On zarządza nieruchomością wspólną, a nie lokalami. I to tylko w takim zakresie, jaki przewiduje umowa ze wspólnotą.
  • Opcje
    eyenneeyenne Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dobrze, czyli stawiając geberit na nowo (pomijając odszkodowanie) musi mi pozwolić na postawienie ? Są jakieś zakazy obostrzenia w prawie budowlanym, czy coś? dodam że geberit był montowany przez hydraulika, był sprawny i nie zagrażał sąsiadom. A w ogóle pomijając geberit, czy mogę się domagać odszkodowania za zburzoną ścianę i zniszczone kafle nad muszlą? przecież po opuszczeniu łazienki przez ekipę ja będę musiała szukać kogoś kto mi to znowu zakafelkuje i znowu płacić.
    Poza tym dziurę w ścianie chcą mi zakleić regipsem a była zdrowa cegła, mogę się na to nie zgodzić? Ponoć taka forma wykończenia jest w umowie między zarzadca a wykonawcą, tylko że tej umowy nikt wcześniej z mieszkańców nie widział a zgodzili się na remont aby dłużej sąsiadki nie zalewało. Czy moge domagac się wglądu do rachunków i faktur? Zarządca ma już votum nieufności i mam podstawy wątpić w jego uczciwość.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czyli stawiając geberit na nowo (pomijając odszkodowanie) musi mi pozwolić na postawienie ?
    Przeczytałaś mojego posta powyżej?
    Ani nie musisz występować z wnioskiem, ani zarządca nie może w tej sprawie podejmować decyzji.
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Swoja opinie nt. odszkodowania juz wyrazilem i podtrzymuje :smile: Nadal uwazam, ze stan pierwotny powinien zostac PRZYWROCONY w pelni. Natomiast jako wlasciciel masz prawo kontroli wszystkich dokumentow wpolnoty, zatem tej umowy rowniez:bigsmile:
  • Opcje
    eyenneeyenne Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tak ovner, przeczytałam Twojego posta ale dopiero po wystosowaniu swojego. Dziękuje za poradę. A co myślisz na temat odszkodowania za straty? Na jaki paragraf ustawy mogę sie powołać?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.