Yaga.BestContent.Recent

  • program do zarzadzania

    Cześć, w naszej firmie po jakimś czasie zdecydowaliśmy się na dodatkowe oprogramowanie do zarządzania VPN-em i to pomogło, zwłaszcza jak liczba użytkowników wzrosła. Jeśli szukałbyś takiego rozwiazania to polecam zerknać sobie na Itsky https://itsky.cloud/cart/bezpieczny-pulpit-ai/ Tego typu rozwiązania pozwalają lepiej monitorować połączenia i szybciej reagować na ewentualne problemy. Na początku wystarczył nam sam VPN, ale z czasem doszliśmy do wniosku, że dla większej kontroli nad bezpieczeństwem warto zainwestować w coś więcej. Dzięki temu mogliśmy też łatwiej ustawiać reguły dostępu i kontrolować, kto ma dostęp do czego. Ostateczna decyzja zależy od liczby pracowników i poziomu zabezpieczeń, jaki chcecie osiągnąć.
  • program do zarzadzania

    Cześć,
    Mam mieszkanie w Krakowie, które planuję wynająć, ale nie mam czasu zajmować się tym osobiście. Zastanawiam się nad zleceniem zarządzania wynajmem profesjonalnej firmie. Czy ktoś z Was korzystał z takich usług w Krakowie? Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Kamienica bezczynszowa - w mieszkaniach są wodomierze, ale nie zgłoszone

    Puchatek napisał użytkownik: »
    No i jak on da ten papier, jeśli nie jest upoważniony do niczego?
    A no widzisz! W takiej sytuacji proponowałbym zacząć od uporządkowania spraw podstawowych, a dopiero potem zająć się wodomierzami, a ściślej - zestawem wodomierza głównego, bo wodomierzy lokalowych nie zgłaszasz do dostawcy. Należy zauważyć, że choć z jednej strony sąsiad nie jest upoważniony do niczego, to jednak z drugiej strony wodomierz jest zapisany na niego. Ergo - umowa na dostawę wody jest zawarta między sąsiadem a przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym. Sytuacja patologiczna, ale nadspodziewanie częsta.

    Niestety, przedsiębiorstwa wodociągowe tak działają. Kiedy nie są uregulowane kwestie związane z zarządzaniem nieruchomością, to jak najszybciej wpychają na stan wodomierz główny pierwszemu lepszemu, który się nawinie. Jeśli wodomierz nie byłby zapisany na nikogo, to tak po prawdzie nie mieliby za bardzo możliwości dostarczania wody do nieruchomości.

    Uregulować kwestie zarządu, a następnie przepisać wodomierz główny na wspólnotę mieszkaniową. Może ktoś widzi to inaczej, ale ja widzę to właśnie tak.
  • Podłączenie budynku do ciepłej wody z sieci miejskiej

    Nieprawda, nikt nie może mnie zmusić do zmiany wyposażenia moje mieszkania. Tak jest tylko w przypadku awarii, czy konieczności zmiany instalacji zagrażającej innym właścicielom. Składki na FR wpłacają wszyscy właściciele i to oni- wszyscy mogę decydować na co wydać FR jeśli nie ma służyć na sfinansowanie remontów lub modernizacji. Nie znasz tematu, polecam publikację na LEXsie Sondej Marek Dopuszczalność przeznaczenia środków z funduszu remontowego na inny cel, w tym bieżące utrzymanie nieruchomości wspólnej i inwestycje lub serwis.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/855218,wspolnota-a-fundusz-remontowy-nowa-inwestycja-musi-byc-dla-wszystkich lub experto24.pl/nieruchomosci/zarzadzanie-i-administrowanie/sprawdz-czy-fundusz-remontowy-mozna-przeznaczyc-na-inwestycje
  • Głosowanie uchwał wspólnoty

    Aby jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, należałoby zapoznać się z treścią uchwały. Czy określenie wysokości stawki funduszu remontowego nastąpiło na dany okres, czy bezterminowo? Jeżeli bezterminowo, to zarządca ma rację.
  • Podłączenie budynku do ciepłej wody z sieci miejskiej

    Wracam do tematu, nadal forowany jest wniosek podłączenia ciepłej wody z sieci miejskiej. Zbadałam temat: jest to nowa inwestycja, nie służąca wszystkim właścicielom ( za wnioskiem nie są wszyscy właściciele, piszę tak, bo Zarząd nie przeprowadził rozeznania ilu właścicieli jest za) . Nie może być finansowana z funduszu remontowego, bo abstrahując od tego, że jest to nowa inwestycja nie służąca wszystkim, to na fundusz składają się wszyscy. Przeprowadziłam analizę kosztów ciepłej wody z sieci i z junkersa, gaz jest tańszy. Tłumaczę ludziom, że możemy podjąć uchwałę o finansowaniu przeglądów junkersów przez Wspólnotę. Teraz Zarząd wymyślił, że właściciele mają się złożyć po 3000 tys. zł, aby doszło do podłączenia. Moje zdanie jest takie, że nikt nie może mnie zmusić do zapłacenia kwoty, która będzie finansować coś co będzie służyć garstce ludzi, osobiście jestem przeciwko podłączeniu. Jesteśmy dużą Wspólnotą - 274 lokale. Wiem, że forum śledzą moi sąsiedzi, proszę przedstawcie swoje opinie, bo jak ja mówię to nie dociera.
  • Parking dla bloku na innej działce - opłaty

    Jak parking może należeć do miasta skoro to deweloperskie osiedle? :-) Deweloper buduje osiedle na własnym gruncie : bloki, infrastrukturę i parking wielopoziomowy. Powiedz mi jakim cudem ten parking staje się własnością gminy? . :-) Nie wymyślaj cudowianek.
  • Wynagrodzenie zarządu wspólnoty

    Każdemu się płaci za to co WYKONUJE , a nie ze mu się należy.
    W tym przypadku Zarząd jednoosobowy WM winien otrzymywać nagrodę roczna, a administrator zgodnie z zawartą umową. Koszty ponoszą WL wg klucza ..... stawka miesięczna X udział w NW
  • Wynagrodzenie zarządu wspólnoty

    Żaba napisał użytkownik: »
    Przecież nikt nie będzie pracował i poświęcał swego czasu za darmo choć wiadomo, że nie są to kosmiczne kwoty .

    Uważam, że wyznaczenie nagrody rocznej też ten problem rozwiązuje.

  • Wynagrodzenie zarządu wspólnoty

    Żaba napisał użytkownik: »
    Tu akurat nie popieram tego typu pomysłów bo to jest już jest jakieś cudowanie, nie chcę się już rozpisywać nad stroną techniczną przydzielania ,,premii", raz że jest to problemowe i budzi wiele kontrowersji to już sam zapis ustawy:


    Ja nie mam z tym problemu, nagrodą dla Zarządu WM, a w wielu WM takie rozwiązanie jest stosowane .
    I "wilk" syty i "owca" cała ....
    Żądnych problemów nie bo istnieje "Regulamin pracy Zarządu WM", a nim jest wszystko rozpisane co , kto i gdzie ....