Yaga.BestContent.Action
-
Śmierć zarządcy
Powierzenie zarządu to dwie czynności:
1. Umowa między wszystkimi wlaścicielami o tym, że rezygnują z wybory zarządu (art.20.1 i dalsze uwl) i powierzą j zarząd osobie fizycznej czy prawnej.
2. Umowa między wspólnotą a konkretnym zarządcą.
Ad.1 Nadal macie zarząd powierzony. Możecie to zmienić uchwałą protokołowaną przez notariusza.
Ad.2 Kiedyś weszła ustawa o zarządzie sukcesyjnym. Dotyczy ona tylko jednoosobowych działalności, a więc tylko tych wpisanych do CEIDG.
Powyższa ustawa daje możliwość kontynuacji działalności firmy zmarłego jako tzw. przedsiębiorstwa w spadku, prowadzonego przez zarządcę sukcesyjnego. Dzięki temu firma może zachować pracowników, numer NIP i ciągłość rozliczeń podatkowych, będzie można dalej wykonywać koncesje czy zezwolenia uzyskane przez zmarłego przedsiębiorcę, a także realizować zawarte przez niego kontrakty handlowe.
Ale Wy możecie zmienić zarządcę nie zmieniając sposobu zarządu. -
Przeciekający sufit balkony. Naprawa po stronie wspólnoty czy własciciela lokalu
Ciekawy myk i ominięcie zasad prawa cywilnego z kodeksu cywilnego, jeśli chodzi o ten wątek quod usum balkonów.
Takie quod usum na balkonie, to nie tylko potworek prawny, narażenie właściciela na koszty, ale też ryzyko dla całej wspólnoty.
Brawo blazej_h wątek UMOWA QUOAD USUM wrzuciłem jako ciekawostkę i Ty jedynie zrozumiałeś i prawidłowo zareagowałeś.
Grafen2 nie potrafił zrozumieć tekstu to ocenił tekst jako słaby.
-
Błędne wskazania liczników wody.
1. Nie da się skorygować tylko jednego rozliczenia, ponieważ ulegnie zmianie średnia cena ciepłej wody, która jest wyliczana w następujący sposób: (koszty zimnej wody, którą ogrzewamy + koszty grzania tej wody) / ilość zużytej ciepłej wody wykazanej na wszystkich licznikach w lokalach. Jeżeli przyjmiemy inne zużycie ciepłej wody w lokalu, w którym były błędne odczyty to zmieni nam się całkowita ilość zużytej ciepłej wody we wszystkich lokalach a tym samym średnia cena ciepłej wody.
2. Czy powinien być sporządzony specjalny protokół, z którego wynika, że odczyty ZM i CW były błędne i w którym określamy sposób ustalenia realnego zużycia ZM i CW w tym lokalu?
-
Koszty wspólne
nie, to nie wynika wprost z art. 4 , tam ustawodawca posłuży się pojęciem nieruchomości wspólnej. -
Zarząd powierzony i administrator jednocześnie
Na jakiej podstawie zarządca powierzył wykonanie zlecenia osobie trzeciej? Proszę w tej sytuacji zwrócić sie o okazanie umowy zawartej z zarządcą. Proszę sie upewnić czy rzeczywiście zarządca opłaca administratora ze swojego wynagrodzenia. -
Wodomierz ibez legalizacji
-
zwrot niewykorzystanych zaliczek
Na rachunku eksploatacyjnym są. -
Nawiewniki w oknach - zalecenie kominiarza
Nawiewniki w oknach zaklada własciciel lokalu. -
Zmiana systemu ogrzewania
Nie musi, jeżeli zachodzi konieczność wymiany instalacji na częściach wspólnych nieruchomości, występuje do Wspólnoty o wyrażenie zgody na wykonanie tych prac, a ta proceduje głosowanie nad stosowną uchwała. Jeżeli właściciel pomimo wiedzy, że instalacja elektryczna od WLZ do jego lokalu jest niewystarczająca, i nie dokona jej wymiany, to w razie problemów, i tak będzie musiał ją wymienić na swój koszt, a w sytuacji ekstremalnej to Wspólnota będzie mogła dochodzić od właściciela odszkodowania za powstałe zniszczenia na częściach wspólnych. -
Zmiana systemu ogrzewania
Elektryk dokonuje sprawdzenia, czy linia zasilająca mieszkanie od WLZ wytrzyma obciążenie związane z montażem ogrzewania. Jeżeli zajdzie potrzeba wykonania nowego oprzewodowania, Wspólnota wyraża na powyższe zgodę w postacie podjętej uchwały. Prace w 100% obciążają właściciela lokalu, który dokonuje zmiany systemu ogrzewania