zarzadca a administrator

acabanacaban Użytkownik
Prosze o podpowiedż jaka jest różnica miedzy zarządcą z licencją a administratorem

Komentarze

  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pojecia "administrator" nie ma w wykazie zawodow. Natomiast licencjonowany zarzadca moze pelnic fonkcje administratora. W odniesieniu do wspolnot Zarzadca wykonuje czynnosci zwyklego zarzadu nieruchomoscia (np. w trybie art. 18 UoWL), czyli pelni role Zarzadu wspolnoty powolywanego w trybie art. 20 tejze ustawy. Natomiast administrator spelnia role "wykonawcza" zajmuje sie niezaba eksploatacja nieruchomosci, bez prawa podejmowania zobowiazan w imieniu wspolnoty.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pojecia "administrator" nie ma w wykazie zawodow.
    A jakie to ma znaczenie dla omawianej sprawy?
    Brak zawodu w wykazie nic nie znaczy. Wielu zawodów tam nie ma.
    Licencja to też odrębna sprawa. Nie ma przepisu, który nakłada wymóg posiadania licencji przez osobę, której powierzono zarząd w trybie art. 18.1 uwl.

    Temat był wielokrotni omawiany, również na tym forum.
    Wystarczy poszukać.
  • Opcje
    goniagonia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Licencjonowanego zarządcę możesz pociągać do odpowiedzialności za wyrządzone szkody, administratora bez licencji zarządcy już nie bardzo, za niego odpowiedzialność(też tak naprawdę żadną) ponosi zarząd, który z nim podpisze umowę za administrowanie.:bigsmile:
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    acaban, przeczytaj te wątki:
    1) http://je.pl/9fq5
    2) http://je.pl/u5iv
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano marca 2010
    [cite] owner:[/cite]
    Pojecia "administrator" nie ma w wykazie zawodow.
    A jakie to ma znaczenie dla omawianej sprawy?
    Uwazam, ze ma! Acaban pytal o ROZNICE pomiedzy zarzadca a administratorem. A to jest wlasnie jedna z roznic, zaradca wystepuje na liscie zawodow.
    Komentarz edytowany wojak
  • Opcje
    19761976 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Licencjonowanego zarządcę możesz pociągać do odpowiedzialności za wyrządzone szkody, administratora bez licencji zarządcy już nie bardzo,

    Ale administratora z licencją zarządcy już tak
    cyt. „... wyłacznie administrowałem nieruchomoscia w ramach zwykłego zarzadu działajac na zlecenie jako pełnomocnik osób, które tego pełnomocnictwa mi udzieliły, a nie zarzadzałem nieruchomoscia.(...) Zarzad nieruchomoscia sprawowali sami współwłasciciele, a ja tylko administrowałem nieruchomoscia”.

    (...)zgodnie z art. 184 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomosciami zarzadzanie nieruchomosciami jest działalnoscia zawodowa wykonywana przez zarzadców nieruchomosci na zasadach okreslonych w ustawie. Przepisart. 185 ust. 1 ww. ustawy, zalicza bieżące administrowanie nieruchomoscia do czynnosci zarzadzania nieruchomoscia.

    Orzecznictwo KOZZ
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zgadza się, że administrowanie zalicza się do czynności zarzadzania nieruchomoscią.

    Jest to jeden z elementów zarządzania.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] gonia:[/cite]Licencjonowanego zarządcę możesz pociągać do odpowiedzialności za wyrządzone szkody, administratora bez licencji zarządcy już nie bardzo, za niego odpowiedzialność(też tak naprawdę żadną) ponosi zarząd, który z nim podpisze umowę za administrowanie.:bigsmile:

    Każdego można pociągnąć do odpowiedzialności za szkodę, którą wyrządził (poza przypadkami uregulowanymi w przepisach szczególnych).
    Różnica sprowadza się do tego, że licencjonowany zarządca ponosi dodatkowo odpowiedzialność zawodową.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    goniagonia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zgoda. Chodziło mi o odpowiedzialność zawodową
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.