Pełnomocnictwo

romek5257romek5257 Użytkownik
edytowano czerwca 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam pytanie do forumowiczów,pytanie jest natury prawnej a mianowicie czy wspólnota mieszkaniowa jako ta ułomna osoba prawna może udzielać komuś pełnomocnictwa?zaznaczam że tu nie chodzi o zarząd który udziela komuś pełnomocnictwa w imieniu wspólnoty,ale o udzielenie pełnomocnictwa przy pomocy uchwały osobie prawnej.

Komentarze

  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W poselskim projekcie ustawy o zmianie UWL jest taki punkt:
    3. Czynnościami przekraczającymi zakres zwykłego zarządu są w szczególności:

    9) udzielenie pełnomocnictwa do reprezentowania właścicieli lokali.

    W jakiej sprawie miało by być to pełnomocnictwo?
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano czerwca 2011
    EDDIE, po co ten cytat? Póki co, w ustawie nie ma takiego przepisu. Bazujemy na obowiązującym prawie.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] romek5257:[/cite]Mam pytanie do forumowiczów,pytanie jest natury prawnej a mianowicie czy wspólnota mieszkaniowa jako ta ułomna osoba prawna może udzielać komuś pełnomocnictwa?zaznaczam że tu nie chodzi o zarząd który udziela komuś pełnomocnictwa w imieniu wspólnoty,ale o udzielenie pełnomocnictwa przy pomocy uchwały osobie prawnej.


    Pełnomocnictwo wiąże się z upoważnieniem do dokonywania czynności prawnych za wspólnotę a takich może dokonywać wyłącznie organ wspólnoty lub zarządca "z art. 18 uwl".
    Wydaje mi się, że wspólnota reprezentowana przez zarząd może udzielić wyłącznie pełnomocnictwa procesowego.

    A jakich konkretnie czynności to pełnomocnictwo ma dotyczyć?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.