zwrot funduszu remontowego a niedopłaty gminy

helenkamhelenkam Użytkownik
Z dniem 31 sierpnia 2009r. gmina przestała administrować wspólnota, zgodnie z umową miała trzymiesięczny okres na dokonanie rozliczeń. Zaliczki na utrzymanie części wspólnych rozliczono w sierpniu 2010r. i nadpłaty zwrócono właścicielom.Gmina jako właściciel miała niedopłatę w wysokości 6000,00 zł. Pojawił się problem rozliczenia i przekazania wpłat funduszu remontowego gdyż gmina o swoją niedopłatę 6000,00zł, pomniejszyła przekazywane środki funduszu. Zgodnie z uchwałą gmina nie dokonywała wpłat na poczet funduszu a pozostali właściciele niewykorzystane środki mogli po rozliczeniu roku wycofać. Mam pytanie czy gmina miała prawo środkami funduszu remontowego pokryć swoje zobowiązania z tytułu utrzymania części wspólnych i mediów. Brakuje teraz środków a właściciele rezygnują z funduszu

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałam
    Na eksploatację płacą wszyscy i po roku wm zwraca im nadwyżkę
    Na remonty płacą tylko właściciele prywatni i po roku wm zwraca im nadpłaty
    Tak?
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    uchwała przewidywała możliwość zwrotu niewykorzystanych środków fr, ale przy końcowym rozliczeniu niedopłata gminy jako właściciela wyniosła 6000,00 zł z tytułu eksploatacji, przkazane środki ( nowe konto i zmiana administratora ) z fr. zostały pomniejszone o zaległość gminy
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nadal nic nie rozumiem
    Odpowiedz po kolei na poprzednie pytania: tak albo nie
    Bo teraz wychodzi mi na to, że gmina ma niedopłatę na eksploatacji a na f.remontowy nic nie płaciła.
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na eksploatację płacą wszyscy, nadwyżka zwracana po rozliczeniu
    na remonty płacą tylko właściciele prywatni i niewykorzystane środki zgodnie z uchwałą mogą być zwrócone właścicielom albo zostawione na poczet przyszłych remontów
    gmina płaci swój udział po przedstawieniu faktury
    na rozliczeniu eksploatacji gmina miała niedopłatę, saldo funduszu remontowego pomniejszono o niedopłatę gminy
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyli gmina ma minus 600 zł na eksploatacji i zero na remontowym.
    Poślij wezwanie do zapłaty 600 zł + odsetki ustawowe 13% + koszty powiadomienia (polecony z potwierdzeniem).
    Tylko ja bym przy okazji zmiany administratora zmieniła też ten chory zwyczaj, że gmina nie płaci zaliczek na f.remontowy. Ta uchwała była wg. mnie bezprawna, ale trudno, stało się.
    Jak mądrzejsi ode mnie tutaj powiedzą, że miałam rację z tym bezprawiem, to (bez nowej uchwały) pod wezwaniem do zapłaty, że przy okazji informujemy, że od 1 marca zaliczka na ekspl x zł na f. remot x zł. I przypominamy, że zgodnie z Art. 15 uowl należy je wpłacać na konto wm nr xxxx do dnia 10 każdego miesiąca.
    zofka dała radę, to i ty zwyciężysz :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.