Parking - co uczynić aby korzystali z niego tylko członkowie naszej wspólnoty

bossbartekbossbartek Użytkownik
Witam

Jestem członkiem zarządu wspólnoty mieszkaniowej w budynku mieszkalnym 18 – rodzinnym. Na jednym z zebrań właścicieli lokali jednogłośnie przyjęliśmy regulamin porządku domowego, który zabrania parkowania na trawnikach i zakazuje zastawiania autami dojazdu do śmietnika. Niestety do regulaminu nie wszyscy się stosują. Kilkakrotnie już dochodziło do sytuacji, że samochody były tak parkowane, że przedsiębiorstwo komunalne nie usunęło śmieci. (brak dojazdu). Śmietnik zastawiały albo auta członków naszej wspólnoty albo mieszkańców bloku obok (przy czym dwa parkingi na szczytach budynku stanowią współwłasność członków naszej wspólnoty – nieruchomość wspólna).
Stąd moje pytanie: jak rozwiązać kwestię parkowania, tak aby z parkingów mogli korzystać tylko członkowie naszej wspólnoty i ich goście??? Chodzi o to, aby w sytuacji zajęcia parkingu przez mieszkańców innych bloków można było skutecznie egzekwować usunięcie pojazdów z parkingu.
Czy dobrym rozwiązaniem byłoby ustawienie znaków PARKING z ograniczeniem, iż parkować mogą tylko mieszkańcy naszego bloku i ich goście. Dodatkowo chcielibyśmy ustanowić wokół bloku strefę zamieszkania, aby policja mogła skutecznie interweniować.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Bartek

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Aby straż miejska mogła skutecznie interweniowac konieczne jest postawienie dwóch znaków - początek strefy parkowania i koniec strefy parkowania oraz wyznaczenie miejsc parkingowych. Wobec parkujących w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, straż będzie mogła wyciągnąc konsekwencje. Przed śmietnikami należy namalowac koperty.
    W dalszym ciągu nie rozwiązuje to sprawy parkowania przez osoby do tego nieupoważnione.Najlepszym rozwiązaniem jest jednak odgrodzenie terenu lub postawienie szlabanów.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    andrzej_arandrzej_ar Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Straż miejska zwykle odmawia interwencji ponieważ teren wspólnoty jest terenem prywatnym i do obowiązków właściciela/zarządcy/spółdzielni należy ustalanie zasad korzystania oraz egzekwowanie ich przestrzegania..
    jak odszukam link do interpretacji to wrzucę go tutaj.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] andrzej_ar:[/cite]Straż miejska zwykle odmawia interwencji ponieważ teren wspólnoty jest terenem prywatnym i do obowiązków właściciela/zarządcy/spółdzielni należy ustalanie zasad korzystania oraz egzekwowanie ich przestrzegania..
    To droga wyboista i daleka - postępowanie sądowe z powództwa cywilnego.
    Propozycja pytającego (bossbartek) jest lepsza: ustanowienie STREFY ZAMIESZKANIA (znaki: D-40 początek strefy zam., D-41 koniec strefy zam.) i powiadomienie o niej urzędu miasta (gminy) oraz policji i Straży Miejskiej. W strefie zamieszkania obowiązuje Kodeks ruchu drogowego w całej rozciągłości. Oznakowanie połączeń drogi publicznej z drogami wewnętrznymi ze strefy należy do zarządcy drogi publicznej.

    Policja i SM mają obowiązek interweniowania na wezwanie zarządcy lub właściciela terenu, oznaczonego jako Strefa zamieszkania. Również w sprawie nieprawidłowego parkowania (czyli: wszędzie poza miejscami wyznaczonymi do parkowania).
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Brak oznakowania miejsc postojowych w strefie zamieszkania (znaki D40 i D41) powoduje zakaz parkowania w całej strefie oznaczonej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.