Kosztorys?

Moja wspólnota podjęła uchwałę o malowaniu klatek schodowych, bazując na dostarczonym jej kosztorysie: https://accessdenied.pl/Kosztorys.png. Mam następujące zastrzeżenia:
-- Brak rozbicia na materiały i robociznę.
-- Brak informacji, w jaki sposób obliczono koszty prac. Nie podano cen jednostkowych poszczególnych robót (położenie 1 m.kw. tynku, pomalowanie 1 m.kw. ściany itd.), nie podano również powierzchni, na których mają zostać wykonane. Nie można więc niczego zweryfikować.
-- Podobnie: nie podano informacji o materiałach, jakie mają zostać wykorzystane (rodzaj, producent, cena jednostkowa, ilość).
-- W uchwale od razu określono wykonawcę. Brak jakiejkolwiek informacji, w jaki sposób go wyłoniono.

Czy moje zastrzeżenia są słuszne?

Komentarze

  • Opcje
    t66t66 Użytkownik
    Niestety, to też jest forma kosztorysu. Nawet samo podanie kwoty bez wyszczególnienia prac będzie traktowane jako kosztorys. Kosztorys to nic innego jak rachunek, za wykonaną czynność. Owszem w przypadku robót budowlanych kosztorys winien być bardziej szczegółowy, al e to wszystko też zależy od zamawiającego, jaką forma przedstawienia oferty cenowej za wykonanie prac budowlanych go zadawala. O wyborze wykonawcy prac remontowych winni zadecydować członkowie wspólnoty podejmując stosowną uchwalę, a nie zarząd czy zarządca wspólnoty. Do takiej uchwały załącznikiem powinny być oferty min. 3 wykonawców, z których to członkowie wspólnoty wybierają najbardziej korzystną nie tylko kwotową, ale i udzielonym okresem gwarancji, terminem wykonania itp. Proponuję podjąć uchwałe w
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    accessdenied napisał użytkownik: »
    Czy moje zastrzeżenia są słuszne?
    We wspólnotach zwyczaj jest "konkurs ofert" , który niewiele ma wspólnego z kosztorysowaniem danego zadania. Przycjodzą wykonawcy i podają cenę za którą dane zadanie wykonają .
    Zarząd WM / Zarządca podejmuje decyzje i jak się dogadają, co do ceny i zakresy robót podpisują umowę .

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.