Niezgodności pozycji na fakturze z rozliczeniem za okres deweloperski

Dzień Dobry,
Niedawno dostałem fakturę z rozliczeniem za okres deweloperski. W fakturze na wielu pozycjach występuje wartość "ilość", która jest wykorzystywana do rozliczeń opłat za części wspólne. Jest ona zależna od metrażu mojego mieszkania i czasu kiedy odebrałem klucze do mieszkania.

Zrobiłem porównanie dwóch faktur, mojej i sąsiada, który ma taki sam metraż mieszkania. Wygląda na to, że do obliczenia mojej wartości deweloper wykorzystał okres od początku miesiąca, zamiast od połowy kiedy to odebrałem mieszkanie ( odpowiednie stosunki mi się nie zgadzają ).

Księgowość zbywa mnie w wiadomościach argumentami, które do mnie nie trafiają. Z ich wiadomości wnioskuje, że nie chcą też podać mi dokładnego algorytmu/dokładnej formuły wykorzystanej do obliczenia mojej wartości na fakturze.

Czy, pomijając to czy moja analiza faktycznie ma sens czy nie ma, istnieje jakaś podstawa prawna, która umożliwiłaby mi uzyskanie dokładnych informacji na temat wykorzystanej przez nich formuły? Czy jestem skazany na ich obliczenia i nie mogę dochodzić poprawności wykorzystanych przez nich danych?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Komentarze

  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    edytowano 28 kwietnia
    noxyrg napisał użytkownik: »
    Zrobiłem porównanie dwóch faktur, mojej i sąsiada, który ma taki sam metraż mieszkania. Wygląda na to, że do obliczenia mojej wartości deweloper wykorzystał okres od początku miesiąca, zamiast od połowy kiedy to odebrałem mieszkanie ( odpowiednie stosunki mi się nie zgadzają ).

    To nie jest problemem WM ale dewelopera , który robił rozliczenie . Należy złożyć reklamację do niego i spotkać się z lokalnym prawnikiem , który zapozna się szczegółowo z dokumentami i odpowiedzią dewelopera.
    Właścicielem lokalu stajesz się od momentu podpisania aktu notarialnego, a nie "odebrania kluczy".

  • Opcje
    blazej_hblazej_h Użytkownik
    edytowano 29 kwietnia
    Jeśli to rozliczenie pochodzi od przedsiębiorcy, którego byłeś kontrahentem, to jesteś skazany na ich wyliczenia. Mogą je pokazać, mogą nie pokazać. I trzymajmy się jednak realiów. Raczej to rozliczenie będzie bardziej twoim problemem niż dewelopera.
    Okres rozliczeniowy - naturalnie od daty otrzymania kluczy (lokalu). Nie płacisz za okres od aktu do odbioru kluczy i lokalu, kiedy do lokalu nie miałeś dostępu.
    Podział miesięcy na połówki - tylko gdyby się komuś tam chciało tak liczyć rzetelnie. Wtedy owszem. Ale raczej nie spodziewaj się korekty z tego tytułu.
    Komentarz edytowany blazej_h
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.