Dyskryminacja mieszkańców przez zarządcę

Dzień dobry
Mam problem z zarządcą budynku we wspólnocie mieszkaniowej. Mianowicie chciałem zamontować sobie klimatyzację w mieszkaniu na 1 piętrze, a wszelkie przewody przeprowadzić grawitacyjnymi kanałami wentylacyjnymi na wspólny taras na dachu budynku wielorodzinnego. Na dachu planowałem zamontować agregat. Aktualnie na dachu znajduje się kilkanaście takich jednostek. Wszystkie korzystają z kanałów grawitacyjnych. Przechodzą regularnie wszelkie przeglądy kominiarskie i budowlane. Chciałem zamontować sobie analogiczną instalację. Z tego co się dowiedziałem to sąsiad rok temu zamontował taką instalacje bez problemu.

Wystąpiłem o zgodę do Zarządcy budynku. W pierwszej kolejności odpowiedział że musi zlecić konserwatorowi budynku (który pracuje od paru miesięcy) przegląd kominów oraz zapytać o opinie Kominiarza. Po 3 tygodniach ponaglania, zarządca odpisał że zmieniły się przepisy w zakresie instalowania kabli w pionie wentylacyjnym i nie ma możliwości zainstalowania instalacji.
Na 90% przepisy się nie zmieniły, a zmieniła się tylko osoba decyzyjna.

Pytanie jakie kroki mogę podjąć i jakie argumenty przestawić aby zmienić niekorzystną dla mnie decyzję Wspólnoty mieszkaniowej. Czy sytuacja w którym ktoś może wykorzystywać kanały grawitacyjne do instalacji klimatyzacji, a niektórzy bez podania postawy prawnej nie to czy nie jest to przejaw dyskryminacji ?

Komentarze

  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    W przewodach wentylacyjnych nie powinno by innej instancji zabrania Prawo Budowlane . Kominiarz winien takie nieprawidłowości zgłosić zarządcy budynku. Montaż czegokolwiek na częściach wspólnych, wymaga uchwały ogółu właścicieli lokali.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.