część wspólna - a prawo właścicieli

siouxiesiouxie Użytkownik
Witam - mam takie nietypowe pytanie. Mieszkam w 100 letniej kamienicy, na tym samy piętrze co ja jest jeszcze 1 mieszkanie oprocz mojego. z sąsiadami łączy nas wspólny korytarz. sasiedzi maja lazienke do ktorej musza przejsc przez owy korytarz, problem w tym, że okno, które jest w tej łazience wychodzi bez pośrednio do mojego mieszkania, na werandę łączącą 1 z moich pokoi z kuchnoą. Jest na tyle duże, że spokojnie ktoś może przez nie przejść. Nie czuję się z tym komfortowo, tym bardziej, że jest ciągle otwarte i cała wilgoć z łazienki sąsiadów wpada mi do mieszkania. Czy mam prawo zamurować to okno? Do jakiej instytucji powinnam się udać aby otrzymać na to zgodę? Czy jeśli nie będę mogła tego okna z jakiegoś powodu zamurować mogę wstawić okno po swojej stronie - tak aby było zamknięte. Dogadać z sąsiadami się nie da, gdyż nie żyjemy w zgodzie, policja również jest bezradna. Proszę o pomoc.

Komentarze

  • Opcje
    Kaja12Kaja12 Użytkownik
    Warto skontaktować się z lokalnym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego, aby upewnić się, że planowane zmiany są zgodne z przepisami prawa budowlanego. Inspektorat będzie mógł doradzić, jakie dokumenty i zgody są wymagane. Pozdrawiam Kaja
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    siouxie napisał użytkownik: »
    problem w tym, że okno, które jest w tej łazience wychodzi bezpośrednio do mojego mieszkania, na werandę łączącą 1 z moich pokoi z kuchnoą.
    Czy jeśli nie będę mogła tego okna z jakiegoś powodu zamurować mogę wstawić okno po swojej stronie - tak aby było zamknięte.
    Tak, możesz po swojej stronie zainstalować okno , ale najpierw zamiar ten zgłoś do Zarządu WM (Administratora WM) / Zarządcy NW i uzyskaj warunki techniczne montażu.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.