Hałas z agregatów chłodniczych

Dzień dobry,
Kupiłem mieszkanie nad lokalem usługowym. Sama praca lokalu nie stanowi żadnego problemu, ale jest jedna rzecz, która już tak. Chodzi o pracę jednostek zewnętrznych agregatów chłodniczych. Na ścianie pod moim mieszkaniem są zamontowane 3 jednostki. Każda z nich emituje hałas, który moim zdaniem wykracza znacząco poza normy ujęte w ustawie. Dwa z nich około 62 DB, trzeci 80. Wynika to najprawdopodobniej z tego, że wszystkie te urządzenia są bardzo stare i wyglądają jakby dawno nie były serwisowane. Zarządca nieruchomości umywa ręce. Rozmawiałem więc kilkukrotnie z najemca lokalu (właścicielem tych agregatów), który kilkukrotnie obiecał to naprawić, ale od kilku miesięcy nic się nie wydarzyło. Mam w związku z tym kilka pytań:
Czy miejscem do którego powinienem się udać jest teraz sanepid? Czy może są jakieś kroki, które powinienem podjąć zanim się tam udam?
Czy osobą, która poniesie konsekwencje jest właściciel lokalu czy najemca?
Czy zarządca faktycznie nie może nic zrobić?
Czy właściciel agregatów ma obowiązek konserwacji urządzeń? I czy jej brak stanowi podstawę do cofnięcia zgody na umieszczenie ich na ścianie? Chciałbym załatwić sprawę polubownie, ale wydaje mi się, że ze strony najemcy brakuje tej woli.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc i rady jak najlepiej to rozwiązać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.