Wynagrodzenie zarządcy a urlop administratora osiedla

Jaka jest Wasza ocena i praktyka w sytuacji kiedy pracownik zewnętrznego zarządcy, czyli administrator/opiekun osiedla idzie na urlop na np. 2 tygodnie a firma wystawia Wspólnocie FV za zarządzanie na pełną kwotę jednocześnie informując zarząd WM, że na wszelkie maile odpowie po urlopie a jedynie w sprawach pilnych będzie zastępstwo. Jesteśmy akurat w okresie dużej inwestycji (montaż szlabanów) a tym samym negocjacji umów (montażu, serwisu) i szczegółów samych prac a całość jest z powodu urlopu opóźniona o 2 tygodnie.

Umowa o zarządzanie między WM a firmą zewnętrzną (stara, bo sprzed nastu lat) nie mówi nic o okresach urlopowych i mniejszej dostępności opiekuna osiedla. Jesteśmy nowym zarządem, który dopiero wdraża się w specyfikę funkcjonowania osiedla i współpracy z podwykonawcami starając się poprawić funkcjonowanie osiedla i stan finansów WM.

Komentarze

  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    A czy w tym okresie firma (nie mylić z administratorem) nie wypełniała swych obowiązków ? nie księgowała dokumentów WM , nie obsługiwała właścicieli lokali ....
    Czy twój pracodawca też nie fakturuje usług, gdy ty idziesz na urlop?
  • Opcje
    wroclawwroclaw Użytkownik
    Grafen2 napisał użytkownik: »
    A czy w tym okresie firma (nie mylić z administratorem) nie wypełniała swych obowiązków ? nie księgowała dokumentów WM , nie obsługiwała właścicieli lokali
    Firma obowiązki wypełniała częściowo. Zatem uważam że zapłata też powinna być częściowa (nie ma cotygodniowych obchodów po osiedlu, nie ma bycia pod telefonem dla członków WM, nie ma procedowania zgłoszonych usterek, nie ma obsługi bieżącej korespondencji). Jest za to oficjalny mail z info ze wszystkimi sprawami zajmie sie po urlopie.
    Grafen2 napisał użytkownik: »
    Czy twój pracodawca też nie fakturuje usług, gdy ty idziesz na urlop?
    Mój pracodawca dba o to by podczas urlopu jednego pracownika inny wypełniał jego obowiązki w pełnym zakresie (mówimy tu oczywiście o bieżącej obsłudze Klienta). Nigdy nie pozwoliłby sobie by Klient musiał czekać na czyjś powrót z urlopu. Nie mamy w zwyczaju ignorowania Klienta; konkurencja nie śpi. Klient ma umowę z firmą na świadczenie usług. To obowiązkiem firmy jest zadbać o zastępstwo skoro ma pracowników na umowie o pracę.
  • Opcje
    t66t66 Użytkownik
    Jeżeli uważacie, że zarządca nie spełnia należycie swoich obowiązków, to należy go zmienić. Na rynku jest dużo firm zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami, przy wyborze nie sugerować się wielkością firmy (słyszałem wielokrotnie, że sam jako niewielka firma to nie potrafię należycie zarządzać), również oferowana niska cena nie czyni cudów. Najlepiej sprawdzić w zarządzanych przez daną firmę wspólnotach, wysłuchać ich opinii.
  • Opcje
    wroclawwroclaw Użytkownik
    Jak zmienić zarządcę i czym się sugerować to wiem. Moje pytanie dotyczyło jednak innej kwestii.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    wroclaw napisał użytkownik: »
    Jak zmienić zarządcę i czym się sugerować to wiem.
    Moje pytanie dotyczyło jednak innej kwestii.

    Jak zmienić, to jest Twój problem, skoro nie jesteś zadowolony . Pamiętaj, że Twoja władza we WM jest równa udziałowi % , jaki posiadasz w NW .
    W tym przypadku popieram tezy zawarte we wpisie t66
  • Opcje
    wroclawwroclaw Użytkownik
    Ja tu naiwnie liczyłem na komentarze i opinie członów zarządu lub właścicieli mieszkań a trafiają się tylko zarządcy. I to jedynie próbując bronić swojej branży nie odnosząc się do zadanego przeze mnie pytania. To potwierdza, że WM dla większości zarządców jest jedynie dojną krową a nie klientem o którego się dba.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    wroclaw napisał użytkownik: »
    Ja tu naiwnie liczyłem na komentarze i opinie członów zarządu lub właścicieli mieszkań
    Przesadzasz ....

    Właściciele lokali też dali swoją opinie w sprawie. Administrator to nie wróg i razem z Zarządem WM jedzie na jednym wózku .

  • Opcje
    wroclawwroclaw Użytkownik
    Serio? Zarząd i administrator na 1 wózku? Twoja wypowiedź świadczy o tym, że kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.