ELEKTRONICZNA KARTA BUDYNKU

PlzarzadcaPlzarzadca Użytkownik
edytowano stycznia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Pismo Centralnego Biura Spisowego przesłane do zarządców i administratorów:

W związku z przygotowaniami do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 r, Główny Urząd Statystyczny informuje, że zostanie przeprowadzone badanie,którym zostaną objęte wszystkie jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, osoby prawne, oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą dla tych jednostek lokalnych, których działalnością podstawową jest władanie lub zarządzanie zasobami mieszkaniowymi znajdującymi się w budynkach będących własnością zakładów pracy, resortów spraw wewnętrznych, obrony narodowej, sprawiedliwości, spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, towarzystw budownictwa społecznego, jednostek samorządu terytorialnego i pozostałych jednostek posiadających w zarządzie bądź administracji zasoby mieszkaniowe. Badanie ma na celu zgromadzenie informacji o budynkach w których znajduje się przynajmniej jedno mieszkanie bez względu na to czy jest ono zamieszkane, czy też nie.

Pozyskanie w/w danych w NSP 2011 zostało ustalone w badaniu 1.21.12 "Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2011 r. - prace przygotowawcze (spis próbny)" programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2009, wprowadzonego rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 listopada 2008 r. (Dz.U. Nr 221, poz. 1436, z późno zm.).

Uprzejmie informujemy, że zapisy zobowiązują zarządców / administratorów zasobów mieszkaniowych do udzielenia w/w informacji na mocy art. 7 oraz art. 30 pkt 3 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. Nr 88, poz. 439, z późno zm.).

Aby ułatwić Państwu realizację tego obowiązku przygotowana została aplikacja ELEKTRONICZNA KARTA BUDYNKU, która będzie dostępna pod adresem:

http://form.stat.gov.pl/ekb

oraz na płycie CD- RW.
Oprócz wersji elektronicznej, dla jednostek nie posiadających komputera, przygotowany został również formularz w wersji papierowej - Statystyczna Karta Budynku.

Pierwszym etapem badania, umożliwiającym przesłanie zbioru danych, jest wyznaczenie przez Państwa jednej osoby - Koordynatora, która odpowiedzialna będzie w przypadku formy elektronicznej za łączenie danych od jednostek lokalnych oraz transfer pełnego zbioru z danymi, bądź dostarczenie wypełnionej/ych formularzy Karty Budynku do właściwego miejscowo Urzędu Statystycznego.

W związku z tym prosimy o podanie danych wytypowanej osoby: imienia i nazwiska, indywidualnego służbowego adresu e-mail, numeru telefonu co umożliwi sprawniejszy przebieg badania oraz w znacznym stopniu przyspieszy przekazanie loginu oraz hasła umożliwiającego wysyłkę zbioru (w przypadku opcji: sieć INTERNET).

Dane dotyczące Koordynatora wraz z informacją którą z zaproponowanych form przekazania danych Państwo wybieracie (sieć Internet, płyta CD-RW lub formularz papierowy) należy przekazać do do właściwego miejscowo Urzędu Statystycznego.

Zapewniamy, że wszystkie dostarczone przez Państwa informacje są chronione tajemnicą statystyczną i nie będą nikomu udostępniane, a wykorzystane zostaną do opracowań zbiorczych zgodnie z art. 10 Ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. Nr 88, poz. 439 z późno zm.).
Bardzo liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie, gdyż uzyskane od Państwa informacje bardzo usprawnią przeprowadzenie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011.

Centralne Biuro Spisowe
Dyrektor Janusz Dygaszewicz

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Elektroniczna Karta Budynku
    aplikacja w przygotowaniu
    zapraszamy od dnia 29.01.2010
    http://form.stat.gov.pl/ekb/
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nareszcie.
    Jest szansa, że ocaleje trochę drzew w polskich lasach... :smile:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Takie szanse widziano również, kiedy upowszechniały się komputery. Mówiono wtedy dokładnie to samo. Efekt - zużywa się kilka razy więcej papieru.
    Tak będzie i tym razem. Zgodnie z prawem czajnika-5, każde wprowadzenie e-czegoś-tam podwaja zużycie papieru przeznaczanego na dany cel.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To nie jest to samo. Komputeryzacja bardzo ułatwiła masową "produkcję" papierowych dokumentów (drukowanie), co wcześniej było czasochłonne i uciążliwe (pisanie na maszynie).
    Teraz jest szansa na to, że stosy papierowych sprawozdań i innych "kwitów" zostaną zastąpione przez dane w formie elektronicznej. Jeśli nawet ilość makulatury z tego powodu znacząco się nie zmniejszy, to nie widzę powodów, dla których miałaby się zwiększyć.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No właśnie. Dokładnie to samo mówiono wtedy. Niech te e-karty wejdą, a potem zobaczymy i wrócimy do dyskusji.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    Marek52Marek52 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    strona już funkcjonuje
    http://form.stat.gov.pl/ekb/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.