Kolory okien we wspólnocie - blok

Wojtas3Wojtas3 Użytkownik
edytowano stycznia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
Chciałem poruszyć temat dla mnie dość kontrowersyjny. Mianowicie, Prezes naszej wspólnoty poinformował na zebraniu, iż lokator musi dostosować kolor okien zewnętrznych do ogólnego wszystkich zamontowanych i nie może np. dać zielonych jeśli wszystkie są białe. Druga sprawa, czy wymagana jest zgoda zarządu wspólnoty jeżeli chcę sobie w mieszkaniu własnościowym wymienić grzejniki? Zakrawa to trochę na paranoję...

Komentarze

  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano stycznia 2010
    [cite] Wojtas3:[/cite]Witam,
    (...) Druga sprawa, czy wymagana jest zgoda zarządu wspólnoty jeżeli chcę sobie w mieszkaniu własnościowym wymienić grzejniki? Zakrawa to trochę na paranoję...
    Nie, to nie paranoja, CALA instalacja c.o. wraz z grzejnikami nalezy do nieruchomosci wspolnej :smile:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano stycznia 2010
    Okna nie stanowią nieruchomości wspólnej, lecz część składową lokali, dlatego uważam, że wspólnota mieszkaniowa nie jest uprawniona do ingerowania w takie sprawy, o ile wymiana okien nie będzie się wiązała z ich powiększeniem/pomniejszeniem lub zmianami konstrukcyjnymi.


    Na roboty budowlane dotyczące wymiany stolarki okiennej nie jest wymagane uprzednie uzyskanie pozwolenia na budowę w sytuacji, gdy nie dochodzi do zmiany gabarytów okien lub konstrukcji /zob. wyrok WSA w Warszawie z dnia 11 września 2007r., sygn. akt II SA/Wa 687/07, publ. LEX nr 374707/.
    Czy budynek jest wpisany do rejestru zabytków (konieczna jest zgoda konserwatora).
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.