wymiana pionów

daniel666daniel666 Użytkownik
edytowano stycznia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam .
W mojej wspólnocie mam do wymiany piony bo pękają rury . Pieniądze na to idą z funduszu remontowego problem jest taki ze hydraulicy nie chcą żadnej umowy i nie wystawią mi tez faktury za robocizne . Rozumiem ze w takiej sytuacji muszę znaleźć hydraulika który ma firmę albo takiego który podpisze umowę o dzieło. Dodam ze część pionów została wymieniona przez poprzedniego zarządce który zlecił to hydraulikom o ktorych pisałem wyżej czyli tak jak by sie rozliczali pod stolem bo jest tylko faktura za materiały.

Komentarze

  • Opcje
    wwwinylwwwinyl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gdy pójdziesz na układ, który proponują Ci hydraulicy, to z całą pewnością tego wydatku nie zaksięgujesz.
    I nie dlatego, że jak nie ma faktury, to nie można, tylko dlatego, że musiałbyś potem wykazać to w deklaracji podatkowej. I przy ewentualnej kontroli masz przechlapane za udział w czarnej strefie. Przecież hydraulicy dlatego to robią, bo omijają podatki.

    Mógłbyś zebrać pieniądze od właścicieli do ręki i zapłacić hydraulikom do ręki. Przy świadku, żebyś mógł udowodnić że je rzeczywiście i w takiej ilości zapłaciłeś.
    Ale ludzie będą o tym wiedzieć i zawsze ktoś kiedyś może Cię zakapować w US.

    Zatem wg mnie powinieneś robić to zgodnie z prawem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.