ogrzewanie etażowe

bewoybewoy Użytkownik
edytowano stycznia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam.
Mam problem z ogrzewaniem mojego mieszkania. W tej chwili temperatura w moim mieszkaniu to 15,5 stopnii. W cieplejsze dni wcale nie jest lepiej. Przez cały okres grzewczy temperatura nie przekracza 17-18 stopnii. Mieszkanie jest na ostatnim piętrze i przy ścianie szczytowej. Blok nie jest ocieplony. Zarządca na moje skargi sugeruje, żebym wymieniła grzejniki z żeliwnych na konwektorowe. W większości mieszkań są żeliwne i ich mieszkańcy nie narzekają na niskie temperatury, wręcz wietrzą mieszkania, bo mają po 20 i więcej stopnii. Nie mam już siły i nie wiem jak się zabrać za ten problem. Zastanawiam się nad odłączeniem się od wspólnego CO i zainstalowaniu ogrzewania etażowego, tym bardziej, że przez cały rok za ogrzewanie płacę po ok 350 zł miesięcznie, a temperatura j/w.
Jakie warunki muszę spełniać, żebymmogła oddzielić się od wspólnego CO i czy potrzebna jest zgoda wspólnoty?

Komentarze

  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano stycznia 2010
    Nie mam już siły i nie wiem jak się zabrać za ten problem
    Cześć. Wykrzesaj jeszcze trochę siły, proszę. Natomiast pisząc, że nie wiesz, jak się zabrać za ten problem, nie piszesz prawdy. W końcu pierwszy krok zrobiłaś - napisałaś posta na forum forum.zarzadca.pl. Dalej sprawa potoczy się błyskawicznie i tak:
    1. Nie myśl na razie o odłączaniu się od wspólnego c.o.; będzie dużo zachodu, formalności i kosztów, że nie wspomnę o syfie i hałasie, jak już szczęśliwie przebrniesz przez to wszystko.
    2. Z opisu wynika, że jest problem z regulacją instalacji w Twoim budynku. Jeśli inni mają za ciepło, a Ty za zimno, to chyba dla Ciebie jasne, że rozpływ czynnika grzewczego, czyli gorącej wody, jest nieprawidłowy. To się załatwia za pomocą zaworów termostatycznych, zaworów powrotnych przy grzejnikach, takich jeszcze innych zaworów pod pionami i jeszcze jednych takich innych zaworów regulacyjno-pomiarowych w źródle ciepła. Nie musisz jednak tego wszystkiego wiedzieć, tak sobie tylko piszę, żebyś miała ogólną orientację, że da się to wyregulować.
    3. Nie zaszkodzi przepłukać instalację (oczywiście nie Ty, tylko ekipa wynajęta przez wspólnotę).

    Napisz parę słów, czy był remont instalacji, albo kotłowni/węzła c.o., czy jest jakaś regulacja automatyczna, czy jest kompensacja temperatury zewnętrznej (tzw. "pogodynka").

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    bewoybewoy Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z tego co wiem instalacja nie jest nowa, tylko była wymiana pieca w kotłowni. Grzejniki u mnie są gorące. Wydaje mi się, że problemem jest ucieczka ciepła przez nieocieplone ściany i strop. I jest problem z zarządcu, który się uparł, żebym wymienia grzejniki na konwektory, a ja sie uparłam przy ociepleniu budynku.
  • Opcje
    bewoybewoy Użytkownik
    edytowano listopada -1
    I jeszcze jedno. Koszty ogrzewania. 350 miesięcznie wydaje mi się bardzo dużo.
  • Opcje
    MajorMajor Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podobny problem już pojawił się w jednej z dyskusji.
    Właściciel może powiadomić Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Zgodnie z dyspozycją art. 81 c ust. 2 Prawa budowlanego, organy administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego, w razie powstania uzasadnionych wątpliwości co do jakości wyrobów budowlanych lub robót budowlanych, a także stanu technicznego obiektu budowlanego, mogą nałożyć w drodze postanowienia, na osoby, o których mowa w ust. 1, obowiązek dostarczenia w określonym terminie odpowiednich ocen technicznych lub ekspertyz.
    Regulacja systemu, wymiana grzejników stanowiących nieruchomość wspólną należy do obowiązków wspólnoty i zarządu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.