Parkowanie na podwórkach
grzcie2083
Użytkownik
Witam.
Czy jako wspólnota mieszkaniowa możemy podjąć uchwałę dotyczącą zakazu parkowania pojazdów na podwórku? Nadmieniam że na 14 lokatorów tylko 5 ma wykupione mieszkania.Pojazdy parkujące na podwórku i niszczące trawniki. Na podwórku stoi 5 garaży i one razem z gruntem należą do gminy.Jak rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam
Grzegorz
Czy jako wspólnota mieszkaniowa możemy podjąć uchwałę dotyczącą zakazu parkowania pojazdów na podwórku? Nadmieniam że na 14 lokatorów tylko 5 ma wykupione mieszkania.Pojazdy parkujące na podwórku i niszczące trawniki. Na podwórku stoi 5 garaży i one razem z gruntem należą do gminy.Jak rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam
Grzegorz
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
2. Budowa, przebudowa, remont, utrzymanie, ochrona i oznakowanie dróg wewnętrznych oraz zarządzanie nimi należy do zarządcy terenu, na którym jest zlokalizowana droga, a w przypadku jego braku - do właściciela tego terenu.
3. Finansowanie zadań, o których mowa w ust. 2, należy do zarządcy terenu, na którym jest zlokalizowana droga, a w przypadku jego braku - do właściciela tego terenu.
4. Oznakowanie połączeń dróg wewnętrznych z drogami publicznymi oraz utrzymanie urządzeń bezpieczeństwa i organizacji ruchu, związanych z funkcjonowaniem tych połączeń, należy do zarządcy drogi publicznej.
Podaję link do strony: http://centralnyanalizator.blog.onet.pl/
Ja pod tym linkiem widzę jeden przypadek, aczkolwiek dość obszerny, nielegalnego parkingu i nic więcej.
https://forum.zarzadca.pl/discussion/3075/strefa-ruchu-juz-obowiazuje--od-14-maja-2011/#Item_1
Jak w Waszej ocenie widzicie taką oto sytuację ? Miejsca postojowe wyznaczone zgodnie ze sztuką inżynierii drogowej są "zajęte" przez postawione na nich samochody. Wasz sąsiad również cieszy się takim miejscem, lecz, zakupił nowe auto i właśnie zamierza swój nowy nabytek postawić na wyznaczonym i zajętym przez Was miejscu. Rano wyruszacie do pracy samochodem i właśnie w tej chwili, Wasz sąsiad stawia swój drugi samochód na zwolnionym przez Was miejscu. Załóżmy, że takich sąsiadów macie nie jednego, lecz kilku. Po przyjeździe samochodem z pracy, stajecie przed sytuacją, która uniemożliwia Wam postawienie samochodu zgodnie z obowiązującym w naszym Kraju prawem. Co wtedy zamierzacie uczynić ?
Rahiotom.
Skoro miejsc brakuje dla wszystkich a grunt stanowi nieruchomość wspólną możecie Państwo podjąć uchwałę o opłatach za korzystanie z nich. W takim przypadku wspólnota może pobierać opłaty od współwłaścicieli za korzystanie z rzeczy wspólnej.
Jak tak, to uchwalcie regulamin, że 1 auto = 1 lokal i w nim także sankcje za łamanie, jakąś opłatę
Albo oznaczcie te miejsca numerami
Wszystko zależy od tego, o co zapytała przed chwilą Koziorozka.
Nie mogą wprowadzać sankcji, nie ma kary bez ustawy.
Zapraszam Was i wszystkich, zainteresowanych tematem nielegalnego postoju samochodów na działkach należących do Miasta/Gminy, zarządzanych w imieniu Prezydenta przez Zarząd Nieruchomości Komunalnych - do lektury artykułu, szeroko traktującego o przedstawionym przeze mnie zagadnieniu. Znajdziecie tam moją"ścieżkę" procesowania administracyjnego w kwestii doprowadzenia stosowania Prawa odnośnie organizowania miejsc postojowych dla samochodów.
Podaję link do strony: http://centralnyanalizator.blog.onet.pl/Tytulem-wstepu,2,ID420570304,n
Zamieszczone na podanej stronie zdjęcia, przedstawiają postój samochodów na działce zarządzanej przez Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Widać na nich rażące zaniedbania ze ztrony Zarządu Nieruchomości Komunalnych w przedmiocie przestrzegania zasad bezpieczeństwa odnośnie przepisów przeciw pożarowych, jak również ignorancję w odniesieniu do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75 poz. 690 ze zmianami; Rozdział 3; § 19. 1.)
Chętnie skorzystam z Waszych "podpowiedzi" odnośnie rozpoczętego przeze mnie procesowi.
Z wyrazami szacunku.
Rahiotom.
Zwracam się do Was z zapytaniem.
Otóż, chodzi o „skonstruowanie” tekstu uchwały, którą reprezentowały osoby żywotnie zainteresowane stawianiem samochodów jak najbliżej okien budynków mieszkalnych (bliżej niźli jeden metr od okien), przy obowiązkowym wyjściu ewakuacyjnym wiodącym z przedszkola, przy klatkach schodowych budynku mieszkalnego i na wjeździe wiodącym do działki należącej do Miasta/Gminy – zarządzanej w imieniu Prezydenta Miasta przez Zarząd Nieruchomości Komunalnych.
Pytanie brzmi:
Czy, właściciele samochodów osobowych, żywotnie zainteresowani stawianiem swoich aut jak najbliżej okien budynku mieszkalnego, przy obowiązkowej drodze ewakuacyjnej wiodącej z Przedszkola, przy wejściach do klatek schodowych budynku mieszkalnego i na wjeździe na działkę wiodącą do budynków mieszkalnych – mieli Prawo uchwalić taką uchwałę w świetle obowiązujących w naszym Kraju przepisów oraz Waszej wiedzy odnośnie przedstawionego zagadnienia ?
Rachiotom.
Dziękuję za zwięzłą odpowiedź.
Proszę o przedstawienie Internautom odwiedzającym to Forum, jakie kroki powinni przedsięwziąć w celu uchylenia niezgodnej z obowiązującym prawem uchwały Wspólnoty mieszkaniowej – zawartej w podanym linku: http://centralnyanalizator.blog.onet.pl/Uchwala-Wspolnoty-Mieszkaniowe,2,ID427079735,n
Rahiotom.
http://centralnyanalizator.blog.onet.pl/Zawiadomienie-do-Prokuratury-a,2,ID424183047,n
Rahiotom.
Nieco odbiegliśmy od istoty sprawy,
Na obecnym etapie procesowania zmierzającego do zlikwidowania nielegalnego postoju samochodów (nielegalnych parkingów), na działkach budowlanych potocznie nazywanych "podwórkami", które (co potrzeba podkreślić) nie są własnością Wspólnot mieszkaniowych, pozostających własnością Skarbu Państwa i w imieniu Prezydenta Miasta administrowanych przez Wydział Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta, który sprawuje kontrolę nad jednostkami niższego stopnia zarządzania np. Zarząd Nieruchomości Komunalnych – wystąpiła następująca sytuacja prawna:
Wydział Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta, zwrócił się pismem o sygnaturze: GM-SM-I.7130.12.2011 z dnia 27 kwietnia 2011 r. w którym wydał polecenie służbowe do podległej mu jednostki administracyjnej (w tym przypadku do Zarządu Nieruchomości Komunalnych), aby zorganizował miejsca postojowe dla samochodów osobowych w oparciu o obowiązujące w tym zakresie przepisy prawa. W przypadku braku możliwości zorganizowania miejsc parkingowych, oznakowania terenu właściwymi znakami ograniczającymi możliwość dowolnego parkowania samochodów.
Tak więc, przedstawiony przeze mnie przykład procesowania zmierzającego do zlikwidowania nielegalnie występującego postoju samochodów (nielegalnych parkingów), w odniesieniu do obowiązującego w naszym kraju Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75 poz. 690 ze zmianami; Rozdział 3; § 19. 1. – odnosi się do działek budowlanych, „podwórek”, nie będących własnością Wspólnot mieszkaniowych.
Podaję link do strony, która precyzyjniej przedstawia zaistniałą sytuację: http://centralnyanalizator.blog.onet.pl/Nielegalny-parking-reakcja-Wyd,2,ID426378668,n