Zamarzł główny licznik wody w budynku. Kto płaci za wymianę? Pilne :(

artisartis Użytkownik
edytowano stycznia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam.
Tak na gorąco mam nowy wątek. Przed chwilą dowiedziałem sie od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, że za ICH zamarznięty i uszkodzony licznik wody, który znajduje się w moim budynku muszę zapłacić JA.Plus robocizna oczywiście. Pan dyżurny powiedział że niby tak stanowi prawo budowlane - JA nie zabezpieczyłem ICH licznika przed zamarznięciem ! Czy tak jest? Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo ich fachowcy już do mnie jadą i nie wiem co im powiedzieć..:((

Komentarze

  • Opcje
    marta33marta33 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wg mnie licznik jest własnością Przedsiębiorstwa W i K u nas przynajmniej tak jest.
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pewnie masz racje,. ale obawiam sie, ze to na WM spoczywa obowiazek zabezpieczenia, podobnie sprawa sie ma z licznikami energii elektrycznej...:sad:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] marta33:[/cite]Wg mnie licznik jest własnością Przedsiębiorstwa W i K u nas przynajmniej tak jest.
    Wszędzie tak jest. Nie o to jednak tu chodzi. Jeżeli ja spowoduję zniszczenie Twojego samochodu, to nie oznacza jeszcze, że Ty masz go naprawiać na swój koszt, bo to Twój samochód.
    Prawda?
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co dokladnie koresponduje z moim wczesniejszym postem...:-)
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z moich obserwacji wynika, że zawsze najlepiej koresponduje z naszym rozumieniem problemów jakiś przykład motoryzacyjny. Dlatego i ja odwołałem się do niego.
    Swoją drogą, zastanawiam się, dlaczego tak jest?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.