marta26421, jak to oddaliśmy 8%? Została podjęta uchwała,która nie ma nic wspólnego z tym,co się dzieje.Powoływanie się na art.22 .1 pkt 5a jest totalnym nieporozumieniem,nie uważasz?
W roku 2011 odbędzie się "Międzynarodowy Spis Powszechny Ludności i mieszkań" , a próbny w tym roku - od dnia 1.04.2010 r. do 31.05.2010 r. (wg.stanu na dzień 31.03.2010r.). Spisem próbnym objętych zostanie 16 gmin w 16 województwach.
Budynek WM ma kod 85 (własność szczególna). Swój kod ma też m.in. ulica przy którym stoi budynek WM i rodzaj działalności wg.PKD prowadzonej w jej budynku. Piszę o tym dlatego, że spis powszechny w 2011 roku obejmie osoby, budynek WM, a w nim mieszkania i pomieszczenia niebędące mieszkaniami. A zatem do spisu powszechnego zostaną wykorzystane dane dostarczone GUS przez organ WM - Zarząd.
To jedna strona WM, a druga? O drugiej stronie WM piszesz na forum w kilku tematach od lutego 2009 roku.
Zebranie właścicieli lokali to najważniejszy organ WM. To na pierwszym zebraniu m.in. ustanowiliście sposób zarządu nieruchomością wspólną w formie uchwały, a dnia 27 03.2009r. dokonaliście m.in. umownego podziału nieruchomości wspólnej. Nadmieniam, że za zarząd nieruchomością wspólną odpowiada z ustawy o własności lokali WM.
Art. 17. Za zobowiązania dotyczące nieruchomości wspólnej odpowiada wspólnota mieszkaniowa bez ograniczeń, a każdy właściciel lokalu - w części odpowiadającej jego udziałowi w tej nieruchomości.
Podjęcie decyzji w formie uchwały o umownym podziale nieruchomości ma związek z art.3 ust.1 ustawy.
Art. 3. 1. W razie wyodrębnienia własności lokali właścicielowi lokalu przysługuje udział w nieruchomości wspólnej jako prawo związane z własnością lokali. Nie można żądać zniesienia współwłasności nieruchomości wspólnej, dopóki trwa odrębna własność lokali.
Art. 14. Na koszty zarządu nieruchomością wspólną składają się w szczególności:
1) wydatki na remonty i bieżącą konserwację,
2) opłaty za dostawę energii elektrycznej i cieplnej, gazu i wody, w części dotyczącej nieruchomości wspólnej, oraz opłaty za antenę zbiorczą i windę,
3) ubezpieczenia, podatki i inne opłaty publicznoprawne, chyba że są pokrywane bezpośrednio przez właścicieli poszczególnych lokali,
4) wydatki na utrzymanie porządku i czystości,
5) wynagrodzenie członków zarządu lub zarządcy.
Art. 15. 1. Na pokrycie kosztów zarządu właściciele lokali uiszczają zaliczki w formie bieżących opłat, płatne z góry do dnia 10 każdego miesiąca.
Po podjęciu uchwały 9 właścicieli nie będzie utrzymywać 8% udziału w nieruchomości wspólnej hotelu, a Przedsiębiorstwo. To ono inwestując będzie zwiększać wartość tych udziałów.
[cite] marta26421:[/cite]Prezesie! Może zacznę tak.
W roku 2011 odbędzie się "Międzynarodowy Spis Powszechny Ludności i mieszkań"
Jaki to ma związek z tematem?
Spis nie jest międzynarodowy, lecz narodowy i nawet taką nosi nazwę: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań http://www.stat.gov.pl/gus/nsp_PLK_HTML.htm
Międzynarodowe (na poziomie ONZ oraz Unii Europejskiej) są ustalenia metodyki i zasad, według których spisy powinny być przeprowadzane oraz terminy spisów - po to, żeby dane z różnych krajów były porównywalne:
"spisy ludności i mieszkań powinny odbywać się co 10 lat, na przełomie poszczególnych dekad w roku kończącym się na „1”. (...) "obowiązywać będą ujednolicone, rekomendowane podstawowe definicje i klasyfikacje oraz jeden, obowiązujący dla najbliższego spisu, okres referencyjny – rok 2011." http://www.stat.gov.pl/gus/6532_PLK_HTML.htm
PS.
Do admina: jaki jest temat tego wątku?
Czy ktoś pilnuje porządku na tym forum?
Z Twoich postów można wyczytać różne rzeczy - np. to, że spółka pokrywa większość kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej, remontuje (kotłownię?) na swój koszt itp. Zgodziłeś się też, że gdyby wspólnota była prowadzona tak, jak powinna i rozliczała się ze wszystkimi właścicielami należycie, to właściciele indywidualni ponosiliby większe koszty. Teraz piszesz, że nikt nie płaci za Ciebie rachunków - może masz na myśli tylko rachunki za lokal, ale to nie są wszystkie koszty we wspólnocie.
Prezesie! To na zebraniu właścicieli lokali podejmujecie decyzje w formie uchwał, które są odzwierciedleniem tego co dzieje się z budynkiem i w budynku WM.
WM tworzy ogół właścicieli lokali, a jej budynek mieszkalny wielolokalowy stanowi szczególną formę własności - kod 85. Wspomnieć należy, że członkiem WM jest właściciel lokalu będący współwłaścicielem nieruchomości wspólnej.
Zarząd w osobach ... winien m.in. znać zasady zwołania i przebiegu zebrań ogółu właścicieli lokali o których nie ma mowy w ustawie o własności lokali.
Na pierwszym zebraniu właścicieli lokali należało podjęć uchwały stanowiące wewnętrzne prawo w budynku WM m.in.:
- w sprawie wyboru Zarządu WM oraz wyznaczenia pełnomocników właścicieli lokali do zawarcia umowy o sprawowanie zarządu nieruchomością wspólną.
- w sprawie sposobu prowadzenia ewidencji księgowej
- w sprawie ustanowienia funduszu remontowego
- w sprawie wysokości miesięcznych zaliczek na koszty zarządu nieruchomością wspólną.
O wyborze Przewodniczącego, Protokolanta i Komisji skrutacyjnej nie ma mowy w Twoich postach, a także o protokole z przebiegu zebrania z podaniem daty, godziny i miejsca gdzie zebranie się odbyło podpisanym przez Przewodniczącego i Protokolanta.
[cite] marta26421:[/cite]Prezesie! To na zebraniu właścicieli lokali podejmujecie decyzje w formie uchwał
Nieprawda. Ustawa o własności lokali mówi co innego:
1) Tylko czynności przekraczające zarząd zwykły wymagają uchwały. Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samodzielnie. Podstawa prawna: art. 22 ust. 1 i 2 uwl.
2) Uchwały można podejmować na 3 sposoby: na zebraniu, w drodze indywidualnego zbierania głosów i w trybie mieszanym (częściowo na zebraniu, częściowo indywidualnie). Podstawa prawna: art. 23.1 uwl.
[cite] marta26421:[/cite]Na pierwszym zebraniu właścicieli lokali należało podjęć uchwały stanowiące wewnętrzne prawo w budynku WM m.in.
Dobra rada, ale trochę spóźniona, bo pierwsze zebranie to już historia.
[cite] marta26421:[/cite]O wyborze Przewodniczącego, Protokolanta i Komisji skrutacyjnej nie ma mowy w Twoich postach, a także o protokole z przebiegu zebrania z podaniem daty, godziny i miejsca gdzie zebranie się odbyło podpisanym przez Przewodniczącego i Protokolanta.
Żadna z tych czynności nie jest wymagana przepisami prawa, więc nie można czynić zarzutu z powodu ich braku. Przy tak małej liczbie właścicieli (10) powoływanie komisji skrutacyjnej do liczenia głosów to przerost formy nad treścią. Chyba tylko po to, żeby każdy z obecnych miał jakąś funkcję na zebraniu.
Piszesz o duperelach, czepiasz się drobiazgów z przeszłości, które nie mają żadnego znaczenia ani dla prezesa, ani dla pozostałych właścicieli ze wspólnoty. Typowe bicie piany.
Zebranie właścicieli lokali uchwala plan gospodarczy
Zebranie trzeba zwołać przed końcem marca każdego roku. O terminie zebrania zarząd zawiadamia każdego właściciela na piśmie. Członkowie wspólnoty decydują o zarządzaniu ich nieruchomością wspólną. http://prawo.gazetaprawna...ospodarczy.html
"Regulamin pracy zarządu", "Regulamin bezczynności zarządu.
"Regulamin zebrania właścicieli", "Regulamin rozejścia się właścicieli".
"Regulamin korzystania z drzwi wejściowych do budynku", "Regulamin sąsiedzkich powitań i pożegnań".
PORZĄDEK OBRAD ZEBRANIA WŁAŚCICIELI LOKALI
(wzór opracowany przez stowarzyszenie "Wspólnota Mieszkaniowa")
1. Otwarcie obrad i wybór prezydium zebrania (przewodniczący, sekretarz ...) - Zarząd
2. Przyjęcie porządku obrad - przewodniczący zebrania
3.Wybór komisji skrutacyjnej (2 lub 3 osoby)
4. Wybór komisji wnioskowej
5*. Przyjęcie protokołu [&] z poprzedniego zebrania sprawozdawczego
6*. Sprawozdanie zarządu - Zarząd
7*. Sprawozdanie komisji rewizyjnej i wniosek w sprawie absolutorium dla zarządu - Komisja rewizyjna
8*. Dyskusja nad sprawozdaniem i podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla zarządu.
9. Podjęcie uchwały o wynagrodzeniu zarządu (członków zarządu) - Komisja rewizyjna
10+ Rozpatrzenie wniosku o odwołanie zarządu i wybór zarządu - Wnioskodawca
11*. Podjęcie uchwał określających granice zwykłego zarządu oraz maksymalne zobowiązania finansowe - Zarząd
12*. Przedstawienie rocznego planu rzeczowo - finansowego - Zarząd; Opinia komisji rewizyjnej- komisja rewizyjna dyskutuje nad planem rzeczowo - finansowym .
13*. Podjęcie uchwały w sprawie planu rzeczowo - finansowego i wysokości opłat wnoszonych przez właścicieli lokali.
14.Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie ............., wnioskodawcy i podjęcie uchwał w tych sprawach.
14.Wolne wnioski.
***************
* Tylko na coroczyn zebraniu sprawozdawczym, albo na wniosek zarządu lub 1/5 właścicieli.
+ Tylko w przypadku zgłoszenia wniosku o odwołanie zarządu (nieudzielenie absolutorium należy traktować jako zbiorowy wniosek o odwołanie zarządu).
& KAŻDE zebranie musi być protokołowane. Sporządzenie protokołu, zawierającego treść uchwał i wyniki wszystkich głosowań, należy do obowiązków zarządu. Protokół sprawdzają, uzupełniają i podpisują sekretarz i przewodniczący zebrania.
2. Wraz z zawiadomieniem o zebraniu corocznym Zarząd dostarcza każdemu Właścicielowi następujące dokumenty:
a) statut Wspólnoty - jeżeli Wspólnota uchwaliła statut;
b) regulamin zebrania właścicieli
c) sprawozdanie z wykonania planu gospodarczego w roku minionym;
d) plan gospodarczy Wspólnoty na rok bieżący.
3. Dokumenty wymienione w ust. 2 pkt b) i c) muszą mieć charakter rzeczowo-finansowy, to znaczy muszą określać rodzaj każdego wydatku i jego wielkość.
"Regulamin zebrania właścicieli musi mieć charakter rzeczowo-finansowy" - rzeczowy musi być, owszem, ale finansowy? :shocked:
Wyobraźmy sobie wspólnotę, złożoną ze 120 właścicieli. Na każde zebranie roczne zarząd musi wydrukować statut (zapewne co najmniej 10-stronicowy), regulamin zebrania (4 strony) plus drobiazgi typu: zawiadomienie o zebraniu (1 strona), sprawozdanie zarządu (minimum 3 strony), projekty uchwał (minimum 3 uchwały, czyli 3 strony). Razem: 21 stron druku razy 120 egzemplarzy.
Komplet dokumentów na zebranie pochłonie 2.520 kartek papieru, czyli ponad 5 ryz.
Współczuję następnym pokoleniom, bo żywot polskich lasów wkrótce dobiegnie kresu...
Pomysły z komisją rewizyjną, zatwierdzaniem protokołu z zeszłorocznego zebrania - z jakiej to bajki zerżnięte? Ze spółdzielczości mieszkaniowej?
Warunki ważności uchwały zebrania właścicieli wspólnoty mieszkaniowej
Sąd Najwyższy stwierdził, że nieprawidłowości w zwołaniu zebrania właścicieli wspólnoty mieszkaniowej mogą być uznane za zasadną przyczynę ich unieważnienia jedynie w sytuacji, gdy kwestionujący wykazał, iż miały wpływ na treść uchwał podjętych w trakcie zebrania. http://www.monitorprawniczy.pl/index.php?cid=16&id=1246&mod=m_aktualnosci
Nie wiem jak Wy, ale ja widzę ten tylko wątek w sposób wypaczony.
Po poście marty sprzed 12 godzin, który dla mnie kończy się 14 punktem i następnym wierszem z gwiazdkami następny tekst już do końca jest mniejszą niebieską czcionką, nie ma kresek rozdzielających posty, awatary (a właściwie ich górne połowy, bo dolnych nie ma) są zwielokrotnione jako cały wiersz i wszystko wygląda jak jeden post...
Tak, można. I dokończyć głosowanie w trybie indywidualnego zbierania głosów
Mysle,ze w przypadku gdy decyzje dot.zwyklego zarzadu to moze to zrobic tylko ta grupa wlascicieli obecna na zebraniu i glosowanie nie musi byc kontyuowane.Pewnie znowu ktos napisze,ze takie decyzje podejmuje na codzien zarzad.Tak ,ale skoro jest zebranie to mozna taka decyzje omowic z tymi ktorzy sa i nawec podda po glosowanie.Wydaje mi sie , ze takie przypadki zdarzaja sie czesto.
Zwoływanie zebrania przez zarząd wspólnoty w celu przegłosowania decyzji w zakresie zwykłego zarządu to kompromitacja zarządu. Dowodzi on w ten sposób swojej nieznajomości ustawy i własnych uprawnień lub jest niezdolny do samodzielnego podejmowania decyzji w zakresie swoich ustawowych kompetencji i brania za nie odpowiedzialności. Słowem: albo ignoranci, albo fajtłapy, albo jedni i drudzy. Jak by nie było, należy ich natychmiast odwołać.
Skad Ty wyciagasz wniosek,ze zebranie ,o ktore pytal eee dotyczylo(lub bedzie dotyczyc) tylko takich spraw? Jego pytanie brzmialo:
Czy można głosować za podjęciem jakiejś decyzji na zebraniu WM jeśli jest mniejszość lokatorów?
Czyli nie wiadomo czy bylo(bedzie)tez glosowanie nad ustawami wymagajacymi wiekszosci!
Oczywiscie jezeli zostalo zwolane tylko w celu podjecia uchwaly dot. zwyklego zarzadu to masz calkowicie racje.
Komentarze
Nie ma żadnej zmiany. W drodze umownego podziału oddaliście lekką ręką 8% swoich udziałów.
Powiedz mi ile udziałów ma miasto?
Napisałaś że ma 6 lokali na 12, ale procentowwo ile ma udziałów?
Macie sponsora, który za Was płaci - każdy by tak chciał.
W roku 2011 odbędzie się "Międzynarodowy Spis Powszechny Ludności i mieszkań" , a próbny w tym roku - od dnia 1.04.2010 r. do 31.05.2010 r. (wg.stanu na dzień 31.03.2010r.). Spisem próbnym objętych zostanie 16 gmin w 16 województwach.
Budynek WM ma kod 85 (własność szczególna). Swój kod ma też m.in. ulica przy którym stoi budynek WM i rodzaj działalności wg.PKD prowadzonej w jej budynku. Piszę o tym dlatego, że spis powszechny w 2011 roku obejmie osoby, budynek WM, a w nim mieszkania i pomieszczenia niebędące mieszkaniami. A zatem do spisu powszechnego zostaną wykorzystane dane dostarczone GUS przez organ WM - Zarząd.
To jedna strona WM, a druga? O drugiej stronie WM piszesz na forum w kilku tematach od lutego 2009 roku.
Zebranie właścicieli lokali to najważniejszy organ WM. To na pierwszym zebraniu m.in. ustanowiliście sposób zarządu nieruchomością wspólną w formie uchwały, a dnia 27 03.2009r. dokonaliście m.in. umownego podziału nieruchomości wspólnej. Nadmieniam, że za zarząd nieruchomością wspólną odpowiada z ustawy o własności lokali WM.
Art. 17. Za zobowiązania dotyczące nieruchomości wspólnej odpowiada wspólnota mieszkaniowa bez ograniczeń, a każdy właściciel lokalu - w części odpowiadającej jego udziałowi w tej nieruchomości.
Podjęcie decyzji w formie uchwały o umownym podziale nieruchomości ma związek z art.3 ust.1 ustawy.
Art. 3. 1. W razie wyodrębnienia własności lokali właścicielowi lokalu przysługuje udział w nieruchomości wspólnej jako prawo związane z własnością lokali. Nie można żądać zniesienia współwłasności nieruchomości wspólnej, dopóki trwa odrębna własność lokali.
Art. 14. Na koszty zarządu nieruchomością wspólną składają się w szczególności:
1) wydatki na remonty i bieżącą konserwację,
2) opłaty za dostawę energii elektrycznej i cieplnej, gazu i wody, w części dotyczącej nieruchomości wspólnej, oraz opłaty za antenę zbiorczą i windę,
3) ubezpieczenia, podatki i inne opłaty publicznoprawne, chyba że są pokrywane bezpośrednio przez właścicieli poszczególnych lokali,
4) wydatki na utrzymanie porządku i czystości,
5) wynagrodzenie członków zarządu lub zarządcy.
Art. 15. 1. Na pokrycie kosztów zarządu właściciele lokali uiszczają zaliczki w formie bieżących opłat, płatne z góry do dnia 10 każdego miesiąca.
Po podjęciu uchwały 9 właścicieli nie będzie utrzymywać 8% udziału w nieruchomości wspólnej hotelu, a Przedsiębiorstwo. To ono inwestując będzie zwiększać wartość tych udziałów.
Spis nie jest międzynarodowy, lecz narodowy i nawet taką nosi nazwę: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań http://www.stat.gov.pl/gus/nsp_PLK_HTML.htm
Międzynarodowe (na poziomie ONZ oraz Unii Europejskiej) są ustalenia metodyki i zasad, według których spisy powinny być przeprowadzane oraz terminy spisów - po to, żeby dane z różnych krajów były porównywalne:
"spisy ludności i mieszkań powinny odbywać się co 10 lat, na przełomie poszczególnych dekad w roku kończącym się na „1”. (...) "obowiązywać będą ujednolicone, rekomendowane podstawowe definicje i klasyfikacje oraz jeden, obowiązujący dla najbliższego spisu, okres referencyjny – rok 2011." http://www.stat.gov.pl/gus/6532_PLK_HTML.htm
PS.
Do admina: jaki jest temat tego wątku?
Czy ktoś pilnuje porządku na tym forum?
WM tworzy ogół właścicieli lokali, a jej budynek mieszkalny wielolokalowy stanowi szczególną formę własności - kod 85. Wspomnieć należy, że członkiem WM jest właściciel lokalu będący współwłaścicielem nieruchomości wspólnej.
Zarząd w osobach ... winien m.in. znać zasady zwołania i przebiegu zebrań ogółu właścicieli lokali o których nie ma mowy w ustawie o własności lokali.
Na pierwszym zebraniu właścicieli lokali należało podjęć uchwały stanowiące wewnętrzne prawo w budynku WM m.in.:
- w sprawie wyboru Zarządu WM oraz wyznaczenia pełnomocników właścicieli lokali do zawarcia umowy o sprawowanie zarządu nieruchomością wspólną.
- w sprawie sposobu prowadzenia ewidencji księgowej
- w sprawie ustanowienia funduszu remontowego
- w sprawie wysokości miesięcznych zaliczek na koszty zarządu nieruchomością wspólną.
O wyborze Przewodniczącego, Protokolanta i Komisji skrutacyjnej nie ma mowy w Twoich postach, a także o protokole z przebiegu zebrania z podaniem daty, godziny i miejsca gdzie zebranie się odbyło podpisanym przez Przewodniczącego i Protokolanta.
1) Tylko czynności przekraczające zarząd zwykły wymagają uchwały. Czynności zwykłego zarządu podejmuje zarząd samodzielnie. Podstawa prawna: art. 22 ust. 1 i 2 uwl.
2) Uchwały można podejmować na 3 sposoby: na zebraniu, w drodze indywidualnego zbierania głosów i w trybie mieszanym (częściowo na zebraniu, częściowo indywidualnie). Podstawa prawna: art. 23.1 uwl. Dobra rada, ale trochę spóźniona, bo pierwsze zebranie to już historia. Żadna z tych czynności nie jest wymagana przepisami prawa, więc nie można czynić zarzutu z powodu ich braku. Przy tak małej liczbie właścicieli (10) powoływanie komisji skrutacyjnej do liczenia głosów to przerost formy nad treścią. Chyba tylko po to, żeby każdy z obecnych miał jakąś funkcję na zebraniu.
Piszesz o duperelach, czepiasz się drobiazgów z przeszłości, które nie mają żadnego znaczenia ani dla prezesa, ani dla pozostałych właścicieli ze wspólnoty. Typowe bicie piany.
Zebranie trzeba zwołać przed końcem marca każdego roku. O terminie zebrania zarząd zawiadamia każdego właściciela na piśmie. Członkowie wspólnoty decydują o zarządzaniu ich nieruchomością wspólną.
http://prawo.gazetaprawna...ospodarczy.html
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/116992,zebranie_wlascicieli_lokali_uchwala_plan_gospodarczy.html
Propaganda Gazety "prawnej":
"Zarząd musi
Właściciele mają prawo"
http://g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/56000/i02_2009_044_000_002a_101_56157.jpg
właścicieli lokali w nieruchomości ......w ............
z dnia . . . . . . . . . . . . . . . .
w sprawie regulaminu zebrania właścicieli
http://www.centrum-zarzadzanie.pl/wzory-zarzadzanie/Regulamin-zebrania-wlascicieli.doc.
"Regulamin zebrania właścicieli", "Regulamin rozejścia się właścicieli".
"Regulamin korzystania z drzwi wejściowych do budynku", "Regulamin sąsiedzkich powitań i pożegnań".
Są inne propozycje? :bigsmile:
(wzór opracowany przez stowarzyszenie "Wspólnota Mieszkaniowa")
1. Otwarcie obrad i wybór prezydium zebrania (przewodniczący, sekretarz ...) - Zarząd
2. Przyjęcie porządku obrad - przewodniczący zebrania
3.Wybór komisji skrutacyjnej (2 lub 3 osoby)
4. Wybór komisji wnioskowej
5*. Przyjęcie protokołu [&] z poprzedniego zebrania sprawozdawczego
6*. Sprawozdanie zarządu - Zarząd
7*. Sprawozdanie komisji rewizyjnej i wniosek w sprawie absolutorium dla zarządu - Komisja rewizyjna
8*. Dyskusja nad sprawozdaniem i podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla zarządu.
9. Podjęcie uchwały o wynagrodzeniu zarządu (członków zarządu) - Komisja rewizyjna
10+ Rozpatrzenie wniosku o odwołanie zarządu i wybór zarządu - Wnioskodawca
11*. Podjęcie uchwał określających granice zwykłego zarządu oraz maksymalne zobowiązania finansowe - Zarząd
12*. Przedstawienie rocznego planu rzeczowo - finansowego - Zarząd; Opinia komisji rewizyjnej- komisja rewizyjna dyskutuje nad planem rzeczowo - finansowym .
13*. Podjęcie uchwały w sprawie planu rzeczowo - finansowego i wysokości opłat wnoszonych przez właścicieli lokali.
14.Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie ............., wnioskodawcy i podjęcie uchwał w tych sprawach.
14.Wolne wnioski.
***************
* Tylko na coroczyn zebraniu sprawozdawczym, albo na wniosek zarządu lub 1/5 właścicieli.
+ Tylko w przypadku zgłoszenia wniosku o odwołanie zarządu (nieudzielenie absolutorium należy traktować jako zbiorowy wniosek o odwołanie zarządu).
& KAŻDE zebranie musi być protokołowane. Sporządzenie protokołu, zawierającego treść uchwał i wyniki wszystkich głosowań, należy do obowiązków zarządu. Protokół sprawdzają, uzupełniają i podpisują sekretarz i przewodniczący zebrania.
Wyobraźmy sobie wspólnotę, złożoną ze 120 właścicieli. Na każde zebranie roczne zarząd musi wydrukować statut (zapewne co najmniej 10-stronicowy), regulamin zebrania (4 strony) plus drobiazgi typu: zawiadomienie o zebraniu (1 strona), sprawozdanie zarządu (minimum 3 strony), projekty uchwał (minimum 3 uchwały, czyli 3 strony). Razem: 21 stron druku razy 120 egzemplarzy.
Komplet dokumentów na zebranie pochłonie 2.520 kartek papieru, czyli ponad 5 ryz.
Współczuję następnym pokoleniom, bo żywot polskich lasów wkrótce dobiegnie kresu...
Pomysły z komisją rewizyjną, zatwierdzaniem protokołu z zeszłorocznego zebrania - z jakiej to bajki zerżnięte? Ze spółdzielczości mieszkaniowej?
Sąd Najwyższy stwierdził, że nieprawidłowości w zwołaniu zebrania właścicieli wspólnoty mieszkaniowej mogą być uznane za zasadną przyczynę ich unieważnienia jedynie w sytuacji, gdy kwestionujący wykazał, iż miały wpływ na treść uchwał podjętych w trakcie zebrania.
http://www.monitorprawniczy.pl/index.php?cid=16&id=1246&mod=m_aktualnosci
Najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego: http://www.sn.pl/orzecznictwo/index.html
Starsze orzeczenia Izby Cywilnej SN: http://pub.sn.pl/orzeczenia.nsf/1/3F920EFB70DF8755C12576CD00334584?EditDocument
Po poście marty sprzed 12 godzin, który dla mnie kończy się 14 punktem i następnym wierszem z gwiazdkami następny tekst już do końca jest mniejszą niebieską czcionką, nie ma kresek rozdzielających posty, awatary (a właściwie ich górne połowy, bo dolnych nie ma) są zwielokrotnione jako cały wiersz i wszystko wygląda jak jeden post...
Oczywiscie jezeli zostalo zwolane tylko w celu podjecia uchwaly dot. zwyklego zarzadu to masz calkowicie racje.
Nad ustawami głosuje parlament, a nie zebranie właścicieli lokali.