kraty na balkonie

dominikana123dominikana123 Użytkownik
Ekipa remontowa podczas remontu na zlecenie wspolnoty mieszkaniowej
wymontowała kraty z balkonu. Remont się skonczył ekipa remonontowa
przywłaszczyła sobie kraty ktore zdjela z mojego balkonu. Dlaczego
ja na swoj kosz mam kupowac kolejne i jakim prawem oni sobie
je "wzięli" ?Zaraz po remoncie dwa razy mialam w domu wlamanie. Czy
śą jakies przepisy że wspolnota mieszkaniowa powinna oddac mi kraty
na to samo miejsce skad wymontowala?

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kraty są Twoje i Ci się należą. Ale podejrzewam, że już są w składnicy złomu.

    Domyślam się, że po kratach można się było wspiąć na wyższe piętro?
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    [cite] dominikana123:[/cite] Czy śą jakies przepisy że wspolnota mieszkaniowa powinna oddac mi kraty
    na to samo miejsce skad wymontowala?
    Wystąp do wspólnoty, na piśmie (za potwierdzeniem odbioru ) z roszczeniem o zwrot kosztów za kratę oraz poinformuj, że wystąpisz na drogę sądową o odszkodowanie z tytułu włamań, które to swoim działaniem umożliwiła.
    Czy miałaś ubezpieczone mieszkanie?
  • Opcje
    MajorMajor Użytkownik
    edytowano listopada -1
    kraty zewnętrzne, zastosowane w otworach okiennych i balkonowych, powinny być wykonane w sposób zapobiegający możliwości wspinania się po nich do pomieszczeń położonych na wyższych kondygnacjach


    z wyroku VIII SA/Wa 553/08 WSA w Warszawie: Przedmiotem postępowania w niniejszej sprawie było doprowadzenie obiektu do stanu zgodnego z prawem. Obiektem tym były wykonane przez uczestników kraty zewnętrzne na balkonie ich mieszkania. Należy podnieść, że mieszkanie skarżącego jest usytuowane na wyższej kondygnacji budynku.

    Trafnie zauważył skarżący, iż podstawą prawną rozstrzygnięcia organu I instancji był przepis § 300 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie( DZ.U nr 75, poz. 690 ze zm.), dalej jako rozporządzenie.

    Zgodnie z tym przepisem kraty zewnętrzne, zastosowane w otworach okiennych i balkonowych, powinny być wykonane w sposób zapobiegający możliwości wspinania się po nich do pomieszczeń położonych na wyższych kondygnacjach.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Toteż od razu na to zwróciłem uwagę:
    Domyślam się, że po kratach można się było wspiąć na wyższe piętro?
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ale kraty sa Twoje wiec powinni zwrocic,tyle,ze montowac ich nie mozesz-w taki sposob jak byly zamontowane.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.