Jak liczyc wielkosc udzialow?

wartawarta Użytkownik
Z ciekawosci zliczylem wszystkie watosci udzialow w naszej WM.Stwierdzilem,ze w niektorych aktach notarialnych dot. przewlaszczenia podawane s 3 wrtosci po przecinku,w niektorych az 4 miejsca.Natomiast w 3 aktach sa tylko 2 miejsca.Poprzedni zarzad sporzadzil liste i tak wszystko pozaokraglal,ze wychodzi 1.Ale czy to jest prawidlowe.Mnie wychodzi ponad 1 !
Bo jest chyba roznica jezeli mnozy sie np 0,654 x 10 =6,54 a nie 6,5%. Jak dokladnie(ile miejsc po przecinku) powinny byc liczone udzialy przy glosowaniu i przy rozliczaniu kosztow?

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A dlaczego w procentach?
    Najpoprawniej i najbezpieczniej przedstawić udział w ułamku zwykłym.

    Sprawdź udziały, dzieląc powierzchnię użytkową każdego lokalu (liczoną wraz z powierzchnią użytkową pomieszczeń przynależnych) przez sumę powierzchni użytkowych wszystkich lokali (wraz z powierzchnią użytkową pomieszczeń przynależnych). Zsumuj wszystkie ułamki i sprawdź, czy suma wyniesie 1.
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    w starych budynkach to było do pełnych % (np 9%), potem liczono dokładniej (np. 9.1%) a jeszcze pózniej do dwóch miejsc poprzecinku. Teraz liczy się bardzo dokładnie np. 150/2245
    Musisz sprawdzić w KW lub pobierz wypis z Katastru wtedy sprawdzisz czy suma udziałów jest 1
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja podaje wartosc udzialow wpsywana do aktow notarialnych.Tam sa te wartosci: 0,657 czy 0,789 czy 1,006.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli znasz treść aktów, to znasz też powierzchnię użytkową lokali.
    Jeśli wykonasz obliczenia, o których pisałem, to się dowiesz, czy błędny wynik jest rezultatem zaokrąglenia, czy też błędnego pomiaru powierzchni lokali.
    W pierwszym przypadku, do zmiany wystarczy uchwała na podstawie art. 22.3 pkt 5a. W drugim jest konieczna inwentaryzacja i potem uchwała.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.