Komuno wróć ????

camp21camp21 Użytkownik
Pod takim tytułem mogę określić Wspólnotę Mieszkaniową w Gorzowie Wlkp przy ulicy Kochanowskiego.
Banda dawnych żołnierzy zawodowych, a czym wyższy stopień np.major to głupsze pomysły.
Myślę teraz sobie że zrobiłem duży błąd kupując mieszkanie w "bloku wojskowym" , zawsze myślałem ze są to ludzie wykształceni.
Blok ma sześć klatek, wybrali sześciu członków i jednego administratora.
jeden z obecnych członków zarzadu kiedyś walczył o suszarnie, teraz gdy juz został przestał walczyc.
Podobno jest uchwała o likwidacji suszarek za balkonowych, jestm za, ale pod warunkiem ze będzie dostęp do pomieszczenia suszarni które teraz jest zawalone starymi meblami,rowerami i innymi smieciami i oczywiście zamkniete na kłódkę przez jednego członka wspólnoty. Nie można sie dowiedzieć kto to jest.Suszarnia, czyli muszą tam być kaloryfery. Suszarnia jako częśc wspólna podlega rozliczeniu na wszystkich zuzytego ciepła.
Ale jeżeli ma to jeden z miesdzkańców to co ?

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Zgodnie z brzmieniem art. 12 ust. 1 ustawy o własności "właściciel lokalu ma prawo do współkorzystania z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem"
    Przepis ten nawiązuje do art. 206 kodeksu cywilnego stanowiącego, iż "każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy wspólnej oraz do korzystania z niej w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez pozostałych".
    Przysługuje zatem Panu prawo do współkorzystania z suszarni, o ile oczywiście pomieszczenie to stanowi nieruchomość wspólną a nie przedmiot odrębnej własności.
    W pierwszej kolejności należy ustalić stan prawny, proszę wystąpić w tej sprawie do zarządu wspólnoty mieszkaniowej, ewentualnie może Pan sprawdzić w księdze wieczystej macierzystej (nr tej księgi może Pan, np. znaleźć w swoim akcie notarialnym).
    Jeżeli suszarnia stanowi nieruchomość wspólną - proszę wezwać wspólnotę mieszkaniową do jej jej udostępnienia celem korzystania z niej. W ostateczności sprawę można skierować na drogę postępowania sądowego, sądem właściwym do jej rozpoznania będzie sąd rejonowy wydział cywilny - właściwy dla miejsca położenia nieruchomości. Sprawa będzie rozpoznawana w trybie nieprocesowym.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.