wymiana pionów kanalizacyjnych

justyna80justyna80 Użytkownik
W 2009 wspólnota mieszkaniowa, do której należę zaproponowała na rok 2010 wymianę pionów kanalizacyjnych w całym bloku. Podczas zebrania członków wspólnoty w 2009 podjęto uchwałę o zbieranu funduszy na ten cel oraz zbierano podpisy za i przeciw wymianie pionów. Nie ukrywam, iż jestem przeciwna wyminanie pionów kanalizacyjnych przez najbliższe kilka lat, gdyż w 2008r zrobiłam remont generalny łazienki. Zanim jednak przystąpiłam do remontu łazienki, uczestrniczyłam w zebraniu wspólnoty w 2008 roku i pytałam obecne tam osoby (w tym oczywiście Zarząd wspólnoty)o plany remontowe na najbliższe lata. Wówczas usłyszałam, że spokojnie mogę remontowac łazienkę, gdyż "wymiana pionów kanalizacyjnych to pięta Achillesowa i napewno taka wymiana nie nastąpi"!!!!!
Czy mam jakieś prawo, żeby nie dopuścic do zrujnowania mojej nowowyremontowanej łazienki???

Komentarze

  • Opcje
    PoliterPoliter Użytkownik
    edytowano listopada -1
    generalnie zgadzam sie ze stanowiskiem, ze na zabudowe pionów kanalizacyjnych bedacych czescia wspólna nieruchomosci i przechodzacych przez lokal wlasciciela potrzebna jest zgoda zarzadu wspólnoty lub zarzadcy.
    Zatem dokonanie zabudowy pionu bez zgody wspólnoty moze narazic wlasciciela na odmowe pokrycia kosztów zwiazanych z ponowna zabudowa pionu.
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podczas zebrania członków wspólnoty w 2009 podjęto uchwałę o zbieranu funduszy na ten cel oraz zbierano podpisy za i przeciw wymianie pionów.
    Nie piszesz czy to zbieranie podpisow dotyczylo uchwaly w sprawie przeprowadzenia takiego remontu? Rozumie,ze uchwala ,o ktorej piszesz dot. jedynie utwozenia funduszu na taki remont.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Trzeba było w 2008 r. zwrócić się do zarządu wspólnoty na piśmie.
    Po uzyskaniu takiej pisemnej odpowiedzi byłaby szansa na jakieś odszkodowanie.
    Teraz trzeba świadków, bo zarząd się wyprze.
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Niestety jak widzisz justyna80 juz dawno o swoim pytaniu zapomniala.Chyba szkoda czasu bo to taki" sekundowy" dyskutant.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Uważam, że nie szkoda czasu.

    My nie tylko pomagamy zadającym pytania.
    My również sami się uczymy oraz czasami gdy sprawa jest skomplikowana to wspólnoe dochodzimy do prawidłowej odpowiedzi.
    Obie ostatnie funkcje są pożyteczne i procentują nie tylko na tym forum, ale i na innych forach oraz w realu.

    Ponadto uczą się inni czytający nasze odpowiedzi.
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Masz racje, o tym nie pomyslalem.
  • Opcje
    acik11acik11 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to prawda sama często przeglądam różne tematy i często znajduję wiele odpowiedzi nawet jeśli nie zadaję pytania:smile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.