kalkulacja kosztów - zarządca odmawia przedstawienia i wyjaśnienia historii rozliczeń

kasiawkakasiawka Użytkownik
Witam, od paru lat w rozliczeniach rocznych otrzymuję dość duże niedopłaty, ponad 2.000,00 zł z tytułu rozliczenia kosztów związanych z remontami, dostawą mediów. W tym roku poprosiłam zarządcę o przedstawienie klakulacji kosztów zarządu nieruchomością, w tym kosztów związanych z rozliczeniem dostaw mediów oraz wydatków na remonty. Wskazałam, że wiem, z czego wynika niedopłata oraz że wiem że zasady rozliczania kosztów regulują m.in. uchwały wspólnoty. Poprosiłam o przesłanie wewnetrznych aktów wspólnoty- wszystkich uchwał tego dotyczących oraz innych aktów określających zasady naliczania kosztów , a zarządca odpisał mi, że co roku przesyła do każdeg sprawozdanie finansowe, że zarządzaniem nieruchomości i księgowością zajmuje sie firma zewnętrzna i mogę je oglądnąć na miejscu. Ponadto prośbę o szczegółowe wyjaśnienie historii rozliczeń lokalu za poprzednie lata uznano za prośbę wykonania audytu lokalu i uprzedzono, że koszty wykonania takiego audytu obciążą mnie. Czy zarządca postąpił prawidłowo?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.