Monitoring w bloku

klividsklivids Użytkownik
Witam, w bloku w którym mieszkam są kamery i stróż. Opłata za monitorium i ciecia wyznaczana jest według metrażu mieszkania. Wg mnie to trochę nieuczciwe bo z jakiej racji ja mam więcej płacić skro kamery monitorują tak samo, bez względu na wielkość mieszkania. Stróż nie pilnuje mojego mieszkania bardziej, tylko dlatego, że jest ono większe. Dlatego pytam czy to jest uczciwe ? Mam prawo walczyć o to, żeby dla każdego mieszkania stawka była taka sama ??

Bless

Komentarze

  • Opcje
    Jarek69Jarek69 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Masz większy metraż, udział. Prawda, większe koszty, ale też większą siłę w forsowaniu decyzji we wspólnocie.
    Moim zdaniem to jest bardzo bardzo sprawiedliwe. Przeczytaj art.12.2 Ustawy o własności lokali.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Stróż nie pilnuje mojego mieszkania bardziej
    Czy rzeczywiście umowa o ochronę obejmuje również lokale, czy tylko nieruchomość wspólną (teren zewnętrzny, klatka schodowa)?
  • Opcje
    klividsklivids Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pilnuje tylko klatki, a dokładnie niczego bo do bloku wchodzi kto chce, a on sam śpi w nocy ....
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] klivids:[/cite]Pilnuje tylko klatki ....
    Zatem nieruchomosci wspolnej, w ktorej masz swoj UDZIAL (proporcjonalny do metrazu mieszkania wraz zpomieszczeniami przynaleznymi), wg ktorego oplacasz ochrone. Czyli wszystko jest OK :smile:
    [cite] klivids:[/cite]a dokładnie niczego bo do bloku wchodzi kto chce, a on sam śpi w nocy ....
    Wywalic i zatrudnic cierpiacego na "bezsennosc"...:devil: Sorry za ten zart, ale w takim razie firma nie wywiazuje sie z umowy i nalezy ja zdyscyplinowac lub zmienic!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.