opłata za śmieci

krzemiedakkrzemiedak Użytkownik
edytowano kwietnia 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam problem. Na ostatnim odcinku dotyczącym opłat za bieżący kwartał zauważyłam,że za wywóz śmieci wpisano mi 2 osoby, mimo, że mieszkam sama.Pomyślałam sobie, że to pomyłka, więc zwróciłam na ten fakt uwagę Zarządu. Zostałam poinformowana, że w związku z tym, iż mój chłopak przebywa w moim mieszkaniu bardzo często, czasem ponad 6 godzin dziennie to uważa się że zamieszkuje ze mną. Nie pomogły tłumaczenia,iż mimo, że faktycznie mój chłopak bywa w moim mieszkaniu często to ma własne mieszkanie i każde z nas prowadzi odrębne gospodarstwo, w
którego kosztach partycypuje.Sprawdziłam statut i regulamin. Nie ma zapisu,który pozwoliłby na taki czyn ze strony Zarządu. Czuję się "ukarana". Nawet nikt nie poinformował mnie ani ustnie ,ani pisemnie w oparciu o jaką podstawę
prawną naliczono mi dodatkową opłatę. Proszę o podpowiedź co powinnam zrobić?

Komentarze

  • Opcje
    andrzej 55andrzej 55 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Szanowna Pani.
    Też jestem przewodniczącym Zarządu Wspólnoty i nie wyobrażam sobie żebym mógł ingerować w taki sposób w życie prywatne właścicieli lokali. Jeżeli nie jest to określone w żadnym wewnętrznym dokumencie wspólnoty, to płaciłbym tylko za ilość osób zameldowanych w lokalu.
    Ponadto, proszę zwrócić się na piśmie (najlepiej listem poleconym) do Zarządu o podanie podstawy prawnej takiego naliczania, zastrzegając jednocześnie że do czasu wyjaśnienia tej sprawy (również na piśmie), będzie pani płaciła za wywóz śmieci tylko za ilość osób zameldowanych w lokalu.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Proszę zwrócić się do wspólnoty o okazanie podstawy do dokonywania naliczeń kosztów wywozu nieczystości. Właściciele powinni podjąć w tym zakresie uchwałę.
    Z treści Pani wypowiedzi wynika, że podstawą naliczeń jest liczba osób zamieszkałych w lokalu (proszę to sprawdzić, ponieważ czym innym jest zamieszkanie a czym innym zameldowanie).
    Art. 25 - 28 kodeksu cywilnego określają reguły ustalania miejsca zamieszkania osoby fizycznej, stanowiąc, że jest to miejscowość, w której dana osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu.
    Decydujące jest więc zaistnienie dwóch przesłanek łącznie:
    - przebywanie,
    - w zamiarze stałego pobytu.
    W kodeksie mowa jednak o miejscowości a nie o konkretnym lokalu, nie mniej jednak w razie sporu sąd badałby właśnie spełnienie powyższych warunków.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    krzemiedakkrzemiedak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję serdecznie za powyższe podpowiedzi. Zwrócę się listownie do Zarządu z prośbą o podanie podstawy prawnej i zobaczę czy to zmieni moją sytuację. Niemniej jednak uważam, że ktoś ingeruje w moje życie osobiste i narusza moją prywatność.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.