Jakie dokumenty należy mieć ze sobą podczas zebrania WSM

mat_wkmat_wk Użytkownik
Witam Państwa

Czy będąc włascicielem mieszkania i udając sie zebranie WSM , muszę mieć ze sobą jakieś dokumenty np. Dowód Osobisty , odpis z KW czy akt notarialny ?? Dodatkowo czy organizator zebrania ( nie zarząd tylko inny właściciel ) ma prawo żadać ode mnie dowodu i KW lub aktu ?? I czy jest to zgodne z prawem ??. Nigdzie nie mogę znaleść informacji na ten temat .

Z góry dziękuje za pomoc

Komentarze

  • Opcje
    goniagonia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy zarząd powiadomił cię na piśmie o zebraniu?
    Jeżeli tak, to nie musisz się okazywać, zarząd powinien wiedzieć kogo zawiadamia. Podpisujesz się na liście obecności.
    Dowód osobisty należy mieć przy sobie nie tylko na zebraniu:wink:
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bez wiedzy zaczerpnietej z Twojego aktu notarialnego Zarzad nie da rady zorganizowac glosowania (obliczyc udzialu). Zatem ten dokument jest niezbedny juz na pierwszym kroku kontaktow ze wspolnota, nie sadze, zeby ktos to przegapil:smile: Chyba, ze jestes baaaardzo swiezym wlascicielem, np.od kilku dni. Wyjatek moze byc w malej wspolnocie, gdzie dla podejmowania decyzji udzialy nie maja znaczenia, ale sa nadal niezbedne dla naliczenia zaliczek.
    Co zas do dowodu, to na pewno warto go miec.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co to jest WSM?
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dodatkowo czy organizator zebrania ( nie zarząd tylko inny właściciel ) ma prawo żadać ode mnie dowodu i KW lub aktu ??
    Dowodu może zażądać, jeśli podpisujesz listę obecności, a on lub inni właściciele Ciebie nie znają i nie są w stanie potwierdzić Twojej tożsamości.
    [cite] gonia:[/cite]Czy zarząd powiadomił cię na piśmie o zebraniu?
    Jeżeli tak, to nie musisz się okazywać, zarząd powinien wiedzieć kogo zawiadamia.
    Raczej na zebraniu jest to wskazane, skoro już dostał zawiadomienie i powinien być na nim obecny to.... powinien się na nim okazać w całej okazałości. :smile:

    Zarząd może wiedzieć kogo zawiadamia, ale może nie wiedzieć kto przychodzi np. nie ma pamięci wzrokowej.
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wydaje mi sie, ze Gonia pisala tu o AN i KW :bigsmile: Nie o dowodzie.
  • Opcje
    mat_wkmat_wk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może w takim razie sprecyzuje bardziej swoje zapytanie . Zarząd poinformował mnie jak i innych włascicieli kiedy co i jak . Tylko ponieważ nie dopełnił innych formalności , jeden z właścicieli postanowił sam zogragnizować i zebranie roczne . Nakazał wszystkim wziąc dowody osobiste i KW lub Akt .

    Czy ten właściciel ma prawo wogóle do sprawdzenia moich danych .
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano marca 2010
    [cite] a-z:[/cite]Co to jest WSM?
    Wspólnota Słodkiego Mieszkania. :peace:
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Albo Wołomińska Spółdzielnia Mieszkaniowa i stąd moje pytanie. Bo wtedy odpowiedzi są inne.
  • Opcje
    Marek52Marek52 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy będąc włascicielem mieszkania i udając sie zebranie WSM , muszę mieć ze sobą jakieś dokumenty np. Dowód Osobisty , odpis z KW czy akt notarialny ??
    Dokument tożsamości ze zdjęciem. Akt notarialny, ale tylko gdy lokal został "świeżo" zakupiony.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano marca 2010
    [cite] mat_wk:[/cite]Może w takim razie sprecyzuje bardziej swoje zapytanie . Zarząd poinformował mnie jak i innych włascicieli kiedy co i jak ..
    Mało informacji.
    [cite] mat_wk:[/cite]
    Tylko ponieważ nie dopełnił innych formalności , jeden z właścicieli postanowił sam zogragnizować i zebranie roczne .
    Dalej mało informacji, ale ten właściciel z aktem jest chyba nadaktywny?
    [cite] mat_wk:[/cite]
    Nakazał wszystkim wziąc dowody osobiste i KW lub Akt .
    Bez dowodów osobistych i KW to może być całkiem ożywione zebranie. :cool:
    [cite] mat_wk:[/cite]Czy ten właściciel ma prawo wogóle do sprawdzenia moich danych .
    Nie każdy może wchodzić z aktem na zebranie.... :wink:
    Ale, gdzie jest Twój zarząd? Maluje akty??? :bigsmile:
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    he,he,he...Haneczka,oj Haneczka....lubisz gry słowne?Masz u mnie 10 pkt. za poczucie humoru - zwłaszcza o tej porze dnia :)
  • Opcje
    goniagonia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarząd poinformował cię ustnie?
    Każdy właściciel ma prawo zwołania zebrania wspólnoty, w tym też rocznego, jeżeli zarząd tego nie uczyni, ale dopiero po terminie ustawowym, czyli po 31 marca.
  • Opcje
    mat_wkmat_wk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zarząd na 7 dni przed zebraniem powinien poinformować właścicieli mieszkań o porządku zebrania itp . Jeżeli tego nie uczyni to czy właściciel także ma prawo do organizacji zebrania ??

    Pozdrawiam
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano marca 2010
    [cite] mat_wk:[/cite]zarząd na 7 dni przed zebraniem powinien poinformować właścicieli mieszkań o porządku zebrania itp . Jeżeli tego nie uczyni to czy właściciel także ma prawo do organizacji zebrania ??
    UoWL, art. 30:
    1a. W wypadku gdy zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, nie zwoła zebrania ogółu właścicieli lokali w terminie, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, zebranie coroczne może zwołać każdy z właścicieli.
  • Opcje
    mat_wkmat_wk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ok ale czy nie dopiero po 31-03 tak jak napisała gonia ?? Czy wcześniej załóżmy też ma taką możliwość , skoro już zarząd wczesniej napisał o termine zebrania .Tylko zapomnieli przesłać w terminie materiałó na zebranie i tyle
  • Opcje
    GRZECHGRZECH Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Art. 31 
    Zebrania właścicieli:
    b) zwoływane są na wniosek właścicieli lokali dysponujących co najmniej 1/10 udziałów w nieruchomości wspólnej przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1.
    
  • Opcje
    goniagonia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wojak już na to pytanie odpowiedział bardzo dokładnie.
    Chyba, że nie chodzi tu o zebranie ,,roczne", ale teraz właśnie jest czas na te zebrania więc przypuszczam, że o takie chodzi.:bigsmile:
  • Opcje
    GRZECHGRZECH Użytkownik
    edytowano listopada -1
    właśnie nie wiadomo o jakie zebranie chodzi :)
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiadomo:
    [cite] mat_wk:[/cite] jeden z właścicieli postanowił sam zogragnizować i zebranie roczne .
  • Opcje
    goniagonia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zebrania zwołuje zarząd zgodnie z art. 30 ustawy o wl.
    Więc trzeba przeanalizować inny wątek tej sprawy. Dlaczego jeden z właścicieli, bojkotuje sposób zwołania zebrania rocznego przez zarząd?
    Zebranie może zwołać każdy jeżeli minął termin ustawowy(czyli 31. 03), jednak przed tym terminem nie może zwoływać zebrań.
    Jeżeli zarząd takie zebranie zbojkotuje, to kto przedstawi sprawozdanie finansowe?:wink:
  • Opcje
    mat_wkmat_wk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuje gonia właśnie o to mi chodziło czy dopiero po 31-03 mozna .
    Czy forma eletkroniczna jest dopuszczalna ( e-mail ) jeżeli chodzi o informacje o zebraniu ??

    Pozdrawiam
  • Opcje
    mat_wkmat_wk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dodatkowo czy są jakies przesłanki do tego aby nam zabrać prawo do głosowania podczas zebrania ?? Bo powiem szczerze że nie doczytałem sie takiego zapisu .:smile:
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli zarząd takie zebranie zbojkotuje, to kto przedstawi sprawozdanie finansowe?
    Nie będzie rozpatrywane.
    Nowy zarząd (bo przecież stary trzeba odwołać) powinien być zobowiązany, aby w terminie rozsądnym np. 2 miesięcy spróbować przedstawić takie sprawozdanie...
  • Opcje
    goniagonia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie będzie rozpatrywane.
    To nie będzie roczne zebranie., tylko zebranie w celu odwołania zarządu, a to inna bajka.:tongue:
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] mat_wk:[/cite] Czy forma eletkroniczna jest dopuszczalna ( e-mail ) jeżeli chodzi o informacje o zebraniu ??
    Ja jestem za tradycyjna forma pisemna, bo pozniej trudno udowodnic fakt powiadomienia.
    [cite] mat_wk:[/cite]Dodatkowo czy są jakies przesłanki do tego aby nam zabrać prawo do głosowania podczas zebrania ?? Bo powiem szczerze że nie doczytałem sie takiego zapisu .:smile:
    "Nam", to znaczy komu?? Wlascicielom?? Ro niby kto pozostaje?? Wlos sie na glowie jezy...:devil: Prawo glosu maja WSZYSCY wlasciciele!!
  • Opcje
    mat_wkmat_wk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak wiem , ale czasami ale od każdej reguły jest wyjątek :) tak więc czasami lepiej sie zapytać , a podobno nie ma głupich pytań :bigsmile:
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oczywiscie! Sorry, znowu "polecialem skrotem": włos sie jeży nie z Twojej wcale niewiedzy, tylko od samego pomysłu pozbawienia właściciela prawa głosu! Jeszcze raz sorry :smile:
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja jestem za tradycyjna forma pisemna, bo pozniej trudno udowodnic fakt powiadomienia.
    Czy to znaczy, że zawsze masz od wszystkich właścicieli pokwitowanie odbioru zawiadomienia o zebraniu? To wymaga sporego wysiłku organizacyjnego (zbieranie potwierdzeń) lub wydatku (polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru). W jakim celu?
    [cite] mat_wk:[/cite]podobno nie ma głupich pytań
    Oj, bywają, bywają...
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] owner:[/cite]
    Ja jestem za tradycyjna forma pisemna, bo pozniej trudno udowodnic fakt powiadomienia.
    Czy to znaczy, że zawsze masz od wszystkich właścicieli pokwitowanie odbioru zawiadomienia o zebraniu? To wymaga sporego wysiłku organizacyjnego (zbieranie potwierdzeń) lub wydatku (polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru). W jakim celu?
    W celu udowodnienia czynnosci powiadomeinia o zebraniu, zgodnie z UoWL. A jaka jest Twoja propozycja?
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na razie z tego co pisze mat_wk nie wynika, że Zarząd jego wspólnoty działa niewłaściwie. mat_wk pisze, że nie dostarczono mu innych dokumentów....
    Ale jakich "innych dkumentów" mat_wk? nie dostarczył Ci Zarząd? Jeżeli chodzi o projekty uchwał,
    to nie musi ich zawierać powiadomienie o zebraniu. Ładnie by było, owszem, ale tylko tyle. Odnośnie powiadomienia o zebraniu to stoję na stanowisku, że albo lista podpisywana imiennie, albo list polecony, albo jedno i drugie (jeżeli kogoś nie było w domu w trakcie zbierania podpisów - to listem) to elementarny wymóg dla rzetelnie działającego Zarządu. Niełatwo pisać w tym wątku, ponieważ czytając posty odnoszę wrażenie, że mat_wk nie pisze wprost, o co mu tak naprawdę chodzi.
  • Opcje
    mat_wkmat_wk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Żeby było jasne , mi osobiście nie przeszkadza to że czegoś nie dostałem , bo tak naprawde sama informajca o zebraniu mi wystarczyła na które też sam we własnym zakresie się przygotowałem .

    Chodzi mi o to czy jeżeli np zarząd nie prześle przed zebraniem porządku zebrania i np projektów uchwał to czy inny właściciel ma prawo organizacji zebrania i czy w świetle prawa jest ono ważne i tyle . Chodzi mi o zebranie roczne , które zresztą i tak się juz odbyło .

    Informacje u nas przesyła się dorgą elektroniczna i info wywiesza na klatce . Normalnym ludziom to wystarcza :bigsmile:
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1/ Macie to na co się godzicie "normalni ludzie"... no bo skoro wystarcza.
    2/ Skoro zebranie roczne się odbyło, to brak podstaw do ponownego zwoływania zebrania rocznego.
    Pozdrawiam
  • Opcje
    mat_wkmat_wk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuje Pani Beato za odpowiedz
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.