SPRAWOZDANIE

maciek1242maciek1242 Użytkownik
Dzien Dobry .
Mam pytanie czy przy opracowywaniu sprawozdania finansowego za poprzedni rok powino się odbyć sprawdzenie ciągłosci bilansowej .Pytam się gdyż w sprawozdaniu zarządu naszej wspólnoty znalazł się taki punkt. Zebranie jeszcze sie nie odbyło. Jezeli tak to kto to powinien zrobić; księgowa zarządcy czy biegły księgowy z poza firmy zarządzającej.
Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    sprawdzenie ciągłosci bilansowej
    Na wszelki wypadek: wytłumacz mi co Ty przez to rozumiesz?
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    sprawdzenie ciągłosci bilansowej
    Pewnie chodzi o bilans otwarcia z roku poprzedniego i bilans zamknięcia do przeniesienia.
    A-z, czy takie dane muszą być wykazane w sprawozdaniu finansowym?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Poczekaj.
    Wolałbym najpierw przeczytać odpowiedź maćka.
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    maciek, jesteś tam?
  • Opcje
    maciek1242maciek1242 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ostatnim punktem naszego sprawozdania finansowego za 2009r jest taki zapis "sprawdzenie ciągłosci bilansowej' i wpisana jest suma wydatkowana na to. Ja rozumiem że jest to zapłata biegłemu księgowemu za sprawdzenie finansów wspólnoty.
    Pozdrawiam
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] maciek1242:[/cite]Ostatnim punktem naszego sprawozdania finansowego za 2009r jest taki zapis "sprawdzenie ciągłosci bilansowej' i wpisana jest suma wydatkowana na to. Ja rozumiem że jest to zapłata biegłemu księgowemu za sprawdzenie finansów wspólnoty.
    Pozdrawiam
    Byc moze masz racje, tylko PO CO??
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Byc moze masz racje, tylko PO CO??
    Mogę tylko napisać to samo.
    A na ile Was naciągnęli?

    Przeprowadź śledztwo o co tu chodzi.
    Każdy księgowy zamyka stary rok i otwiera nowy. Ma być zgodność. Sprawdzenie czy wszystko OK (czyli bilans zaknięcia = bilans otwarcia) należy do niego.
    W cenie uslugi!!!
    Wynajmowanie kogoś obcego może być tylko wtedy, gdy sprawdzamy swojego księgowego i mamy jakieś podejrzenia o przekręty.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.