Korespondencja z Zarządcą

magamaga Użytkownik
Mam pytanie,czy Zarządca ma obowiązek odpowiedzi na pisma składane przez właściciela? Kilkakrotnie składałam pisma w różnych sprawach i nie otrzymałam odpowiedzi.Na ustne wyjaśnienia Zarządca nie ma czasu,więc jak mam się kontaktować? Ostatnio dostałam błędne rozliczenie za 2009r. Napisałam prośbę o korektę lub wyjaśnienie dlaczego mam naliczone jakieś opłaty o których nie wiem i nie dostałam odpowiedzi.

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gdyby zarządca przestrzegał standardów zawodowych i dobrych praktyk zarządzania, odpowiedziałby na Twoje pisma.

    Ze standardów zawodowych zarządców:
    § 5 Obowiązek informowania klienta
    1. Zarządca nieruchomości obowiązany jest do udzielania właścicielom informacji na temat zarządzanej nieruchomości oraz udostępniania do kontroli dokumentów dotyczących zarządzanej nieruchomości. Swoim zachowaniem zarządca nieruchomości powinien dążyć do stworzenia warunków do wzajemnej wymiany informacji.

    2. Wszelkie informacje dotyczące zarządzanej nieruchomości, udzielane przez zarządcę, powinny być zgodne ze znanym mu stanem faktycznym.

    3. Zarządca nie może zatajać przed osobą, na rzecz której świadczy usługi zarządzania, istotnych i znanych faktów związanych z zarządzaną nieruchomością ani nie może osoby takiej wprowadzać w błąd co do faktów i praw dotyczących zarządzanej nieruchomości.
    http://www.zarzadca.pl/content/view/469/
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Obowiązek udzielenia odpowiedzi na pisma członków wspólnoty nie został określony wprost w ustawie o własności lokali, jednak wynika pośrednio z jej przepisów a to z treści art. 27 uwl, zgodnie z którym każdy właściciel ma prawo i obowiązek współdziałania w zarządzie nieruchomością wspólną, czy art. 29 uwl w zakresie dotyczącym prawa kontroli działalności zarządu lub zarządcy (kt. zarząd powierzono w trybie 18 uwl).

    Powyższym uprawnieniom odpowiadają obowiązki zarządu (zarządcy) - a więc obowiązek udzielenia wyjaśnień w odpowiedzi na pismo (oczywiście nie na każde pismo, lecz na takie, które dotyczy zarządu nieruchomością wspólną:bigsmile).
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Na ten temat również w wątku:

    https://forum.zarzadca.pl/discussion/1405/brak-odpowiedzi-na-pisma-kierowane-do-zarzadcy/
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Obowiązek o którym wspomina Zarządca dotyczy organów administracji państwowej a nie osób prywatnych jakim jest zarządca. Prawo kontroli dotyczy Zarządu. Więc pytania tam kieruj. A jak nie odniesie to skutku,staraj się przekonać pozostałych właścicieli do jego odwołania.Rzekomy obowiązek bez żadnych sankcji to fikcja.:bigsmile:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] MirekL:[/cite]Obowiązek o którym wspomina Zarządca dotyczy organów administracji państwowej a nie osób prywatnych jakim jest zarządca.

    Nie, w przypadku organów administracji państwowej co do zasady zastosowanie mają inne przepisy, a to kodeksu postępowania administracyjnego. Wówczas sytuacja jest znacznie bardziej klarowna, stosuje się regulacje dot. terminów załatwiania spraw.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.