członek zarządu

themoththemoth Użytkownik
zebranie roczne za 2009
no i nie prosząc się o nic zostałem zaproponowany a potem przegłosowany na członka zarządu. zarząd 4-osobowy, ponad 60 mieszkań na głowie, 60% udział gminy... co dalej?
pierwszy problem. działka naszej nieruchomości (ta w księgach wieczystych) znajduje się tylko obrysem budynku, gmina coś kombinuje, że nie spełnia to cech działki budowlanej i będzie się domagała dzierżawy części przyległego terenu (my od gminy), chodnik, jezdnia, trochę trawnika (dzierżawa = dodatkowe koszty), a co za tym idzie utrzymanie zieleńca (dodatkowe koszty), miał ktoś z Państwa z czymś takim do czynienia,
z drugiej strony jeżeli się wykłócimy i nie wydzierżawimy, w niedługiej przyszłości (być może złośliwie) mogą nam zabronić parkować auta pod klatkami (na trawie bo parkingu jako takiego brak), a to już byłby kanał, pomijam problem wolno stojącego śmietnika (na szczęście stoi na terenie "własność PKP", a oni mają to na razie w głęboko w d...)
co robić?

Komentarze

  • Opcje
    Marek52Marek52 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Problem śmietnika jak czytam jest uregulowany, bo grunt na którym stoi jest własnością PKP a nie gminy.
    Nie rozumiem po co brać w dzierżawę grunt - nie widzę większego sensu. Utrzymanie tego terenu to koszt gminy, ale sytuacja kryzysowa, jak się domyślam, wymusza nowe myślenie i przerzucanie kosztów na nieświadomych właścicieli. Gdyby cena była korzystna to można taki grunt kupić. Ja bym tego nie dzierżawił, ale to moje zdanie.
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dzięki za zainteresowanie tematem
    z tym kupnem przez wspólnotę to chyba nie jest tak łatwo, bo przy tylu właścicielach wiązało by się to z przepisywaniem ksiąg wieczystych (24 szt. niemały koszt). Z PKP nie ma na razie problemu,
    ja też bym nie dzierżawił ale tak jak napisałem wyżej spodziewam się w konsekwencji złośliwości ze strony gminy jeżeli chodzi np. o parkowanie samochodów
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    bo przy tylu właścicielach wiązało by się to z przepisywaniem ksiąg wieczystych
    1) udziały się nie zmieniają, to czemu zmieniać księgi indywidualne
    2) możecie wynegocjonować, że kupujecie za 1 zł oraz wszystkie koszty przeniesienia opłaca Gmina.
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    udziały się nie zmieniają, ale zmieniła by się wielkość działki, muszę zajrzeć do swojej księgi co tam jest namazane
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sprawdź w uchwałach rady gminy (np. na stronach Biuletynu Informacji Publicznej gminy), czy gmina przewiduje bonifikaty od ceny rynkowej gruntu. Ustawa o gospodarce nieruchomościami umożliwia stosowanie takich bonifikat (patrz art. 68.1 pkt 8 oraz art. 209 ustawy).
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy ma ktoś ciekawe kopie umów pomiędzy wspólnotą, a administratorem (zarządcę)? bo nie chcę wyważać otwartych drzwi i układać wszystkiego od nowa, a nasza dotychczasowa umowa jest beznadziejna i niesprawiedliwa.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Umowa o zarządzanie (administrowanie) nieruchomością wspólną:
    na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny
    http://www.zarzadca.pl/content/view/630/49/
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano kwietnia 2010
    We wzorze umowy należałoby zamienić Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast na Ministra Infrastruktury (chodzi o organ wydający licencje).

    Co znaczy zwrot: "prowadzenie na własny koszt dla nieruchomości wspólnej określonej przez Wspólnotę Mieszkaniową ewidencji pozaksięgowej"?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bo gdyby podzlecał prowadzenie księgowości uprawnionemu podmiotowi, to nie będzie tym dodatkowym kosztem obciążal wspolnoty.
  • Opcje
    themoththemoth Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dzięki za link,
    w sumie nie trzeba było dużo szukać... moje lenistwo czasem mnie przeraża
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.