przeglądy

aga770327aga770327 Użytkownik
edytowano kwietnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam wszystkich serdecznie ! chciałam zapytać czy co roku muszą być czyszczenie przewodów kominowych?centralne ogrzewanie mamy z MPEC ale podgrzewanie wody mamy z piecyków gazowych.wspólnota mieszkaniowa liczy 20 mieszkańców . przegląd przewodów kominowych / wentylacji/ to trzeba raz w roku? proszę o odpowiedz pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    goniagonia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Te przeglądy powinny być wykonywane corocznie.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano kwietnia 2010
    OBOWIĄZKOWE KONTROLE OBIEKTÓW BUDOWLANYCH,
    http://www.union-przeglady.pl/prawo,budowlane.html
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Masz gaz. A jak wentylacja będzie źle działać i minimalne rozszczelnienie na rurze gazowej nagle zacznie kumulować gaz w Twoim mieszkaniu? Albo w jakimkolwiek innym.
    Zbyt dużo ryzykujesz.
    Podstawa prawna:
    art. 62.1 prawa budowlanego
    Raz w roku obowiązkowy.
    A gdy powierzchnia zabudowy przekracza 2000 m2, to nawet dwa razy w roku (obowiązkowo)
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wyluzuj a-z!

    Użytkownik aga-coś tam zadał pytanie o częstotliwość wykonywania przeglądów. Jakie zbyt duże ryzyko masz na myśli? Przy zadawaniu pytania? Moim zdaniem, każde pytanie, które poszerza wiedzę zmniejsza ryzyko, a nie powiększa.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To jaka jest potrzeba robienia przeglądu wentylacyjnego?
    Tylko po to by budowlańcy mieli kasę?
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przepraszam, nie rozumiem intencji pytania.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    aga770327aga770327 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dziękuję ! dobrze rozumuję czyszczenie kominów raz w roku obowiązkowe.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] aga770327:[/cite]dobrze rozumuję czyszczenie kominów raz w roku obowiązkowe.
    Kto Ci takich głupot naopowiadał?
  • Opcje
    aga770327aga770327 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    do czajnik 5
    o co ci chodzi? rozwiń swoją odpowiedz.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wedle życzenia.

    Kto Ci takich głupot naopowiadał, że "czyszczenie kominów raz w roku obowiązkowe"?

    Czy rozwinąłem wystarczająco, czy może jeszcze coś rozwinąć?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    aga770327
    My mówiliśmy o przeglądzie wentylacyjnym.

    czajnik5
    Jakie zbyt duże ryzyko masz na myśli?
    Dla mnie nie wykonanie przeglądu pociąga za sobą zwiększenie ryzyka zatrucia czy wręcz katastrofy budowlanej.
    Żeby jak najmniej ryzykować trzeba dokonywać przeglądów terminowo.
  • Opcje
    aga770327aga770327 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    do a-z
    czy wiesz kiedy trzeba zlecić czyszczenie kominów ? czy jest na to jakiś przepis ?
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zgadzam się. No, może z wyjątkiem tej katastrofy budowlanej. :) Zatrucie, jak najbardziej.

    W pełni również popieram stanowisko w sprawie terminowego dokonywania przeglądów.

    Zdziwiło mnie tylko, że ktoś pyta o częstotliwość wykonywania przeglądów, a Ty, A-z, zamiast odpowiedzieć, że przeglądy należy wykonywać 1 raz do roku, lub 2 razy do roku, w zależności od powierzchni zabudowy (art. 62, ust. 1, podpunkt 1) oraz podpunkt 3) ustawy Prawo budowlane) straszysz katastrofami.

    Zdziwiło mnie, że ktoś pyta, czy czyszczenie przewodów kominowych co rok jest obowiązkowe, a Ty, A-z, zamiast odpowiedzieć, że czyści się coś wtedy, gdy jest brudne, lub zanieczyszczone, a nie co roku (choć oczywiście nie można wykluczyć sytuacji, w której coś się będzie zabrudzać cyklicznie, akurat co rok), piszesz, że ten ktoś zbyt dużo ryzykuje.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano kwietnia 2010
    W ten sposób wyjaśniłeś adze wszystko dokumentnie.
    Ja na miejscu agi nie miałbym już żadnych wątpliwości.
    :clap:

    PS. Ponieważ na tym forum nagromadza się czasami trochę złej energii od razu informuję. To nie jest złośliwość z mojej strony.
  • Opcje
    aga770327aga770327 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    do czajnik5
    nasza rzeczywiatość jest inna kominiarz może czyścić nawet 5 razy do roku bo będzie brać kasę. albo wejdzie tylko na dach i zejdzie i też weżmie kase.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może wchodzić ile chce. Może czyścić. Ale z płaceniem gorzej.
    Przegląd jest raz w roku. Protokół z przeglądu jest podstawą do dalszych działań zarządu wspólnoty.
    I tylko na jego podstawie można podejmować jakieś wydatki.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] aga770327:[/cite]nasza rzeczywiatość jest inna
    Rzeczywistość jest tylko jedna. Przynajmniej w ziemskiej czasoprzestrzeni, jaką ja znam z własnego doświadczenia.
    Może w innych układach gwiezdnych obowiązują inne prawa fizyki. Tu jednak, na planecie Ziemia, w zakresie małych prędkości (tzn. znacznie mniejszych od prędkości światła) obowiązują stare, dobrze znane zasady.
    [cite] a-z:[/cite]Przegląd jest raz w roku.
    A czasami dwa razy w roku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.