ppoż a inspektor budowlany

moby34moby34 Użytkownik
edytowano kwietnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam pytanie, jakie obowiązki ma zarządca wspólnoty mieszkaniowej/inspektor budowlany zatrudniony przez wspólnotę w przypadku stosowania przepisów ppoż.?
Chodzi o to, że otrzymałem odmowę wstawienia grugich drzwi do mieszkania właśnei przez wzgląd na przepisy ppoż (i uzasadnienie jest ok), ale jednocześnie od tej samej osoby usłyszałem, że jeżeli są mieszkania, które te drzwi mają, to jest to samowola budowlana. Jednak on z tym nic nie będzie robił, bo nie ma "donosu" od mieszkańców, a on nie ma obowiązku tego sprawdzania. A jeżeli patrząc na przepisy, to w moim przypadku mam zupełnie odciętą drogę ewakuacyjną w przypadku pożaru, gdyż drzwi od mieszkania obok całkowicie zasłaniają moje wyjście. Jak to jest, co w takim przypadku powinien zrobić inspektor budowlany/zarządca? (oczywiście poza czekaniem na "donos" :wink:)

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Fakt tarasowania drogi ewakuacyjnej powinien być ujęty w protokole z "przeglądu budowlanego".
    Usunięcie tej przeszkody powinien otrzymać właściciel lokalu jako zalecenie do wykonania.
    Nadzór należy do zarządu wspólnoty, w razie czego można interweniować w PINB.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] moby34:[/cite]...on z tym nic nie będzie robił, bo nie ma "donosu" od mieszkańców, a on nie ma obowiązku tego sprawdzania
    Nie bardzo rozumiem, jaki masz problem. Donieś na niego i już będzie donos od mieszkańca. (rozumiem, że jesteś mieszkańcem?)

    Pozdrawiam
  • Opcje
    moby34moby34 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] czajnik5:[/cite]
    [cite] moby34:[/cite]...on z tym nic nie będzie robił, bo nie ma "donosu" od mieszkańców, a on nie ma obowiązku tego sprawdzania
    Nie bardzo rozumiem, jaki masz problem. Donieś na niego i już będzie donos od mieszkańca. (rozumiem, że jesteś mieszkańcem?)

    Pozdrawiam

    jestem mieszkańcem. tylko żeby reagowali na "donosy"...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.