Liczniki gazowe

adam6150adam6150 Użytkownik
edytowano kwietnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Proszę o odpowiedz na pytanie: Czy jest obowiązek przeniesienia licznikow gazowych na klatke schodową z mieszkania w bloku z 1950 r( wspólnota )?. A jesli tak to czy istnieje jakiś termin ostateczny na taki remont?

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie ma obowiązku ani terminu.
  • Opcje
    GRZECHGRZECH Użytkownik
    edytowano listopada -1
    chyba że macie remont i nowa instalacja zgodnie z projektem i uzgodnieniami z gazownią ma przebiegać przez klatki schodowe.
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy obowiązkowe są szafki na liczniki na klatce schodowej????
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Owner?
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano maja 2010
    W wielu WM przenosi się liczniki gazu z mieszkań do klatek, które stanowią nieruchomość wspólną. Jej udziałowcami są właściciele poszczególnych lokali. A zatem Zarząd lub Zarządca musi posiadać zgodę (oświadczenie woli ) udziałowców nieruchomości wspólnej.

    Samo umieszczenie liczników w szafkach reguluje ustawa.
    Komentarz edytowany marta26421
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] marta26421:[/cite]Samo umieszczenie liczników w szafkach reguluje ustawa.
    To bardzo ciekawe. A która to konkretnie ustawa?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może nie ustawa ale rozp. MI, które dopuszcza liczniki w szafkach.
    § 166
    [...]
    4. Gazomierze mogą być instalowane: 
    1) w szafkach z materiałów co najmniej trudnozapalnych, z otworami wentylacyjnymi: 
    a) na klatkach schodowych lub korytarzach ogólnych, 
    b) na zewnątrz budynku, razem z kurkiem głównym instalacji gazowej, z zachowaniem warunków określonych w § 159 i 160, 
    2) w szybach wentylowanych przeznaczonych dla pionów instalacyjnych, z drzwiczkami bez otworów wentylacyjnych, dostępnymi od strony pomieszczeń niemieszkalnych. 
    
    5. Dopuszcza się instalowanie gazomierzy, także bez szafek, w kuchniach stanowiących samodzielne pomieszczenie oraz w przedpokojach w istniejących budynkach mieszkalnych, podlegających przebudowie lub w których następuje remont instalacji gazowej. 
    
    6. Gazomierze mogą być ponadto instalowane w wydzielonych i zamykanych pomieszczeniach piwnicznych, jeżeli mają one otwór okienny oraz przewód wentylacji grawitacyjnej wyprowadzony ponad dach lub przez ścianę zewnętrzną na wysokość co najmniej 2,5 m powyżej terenu, w odległości nie mniejszej niż 0,5 m od bocznej krawędzi okien, drzwi i innych otworów.
    
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Cześć,

    A-ż, Ty i Marta26 tysięcy 421, to jedna i ta sama osoba?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Niestety. Ja zbyt często nie potrafię za martą nadążyć.
    Wykorzystałem fakt, że marta26421 napisala nie do końca jednoznacznie.
    Ty odczytałeś prawidłowo, ale jej intencje przekręciłem... (dla żartu)
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano maja 2010
    Czajnik5 Bardzo dobrze, że a-z uściślił moją wypowiedz w której podałam mylnie zródło prawa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.