kolektory sloneczne

Jurek2Jurek2 Użytkownik
edytowano kwietnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam mam pytanie jestem wlascicielem mieszkania na poddaszu po obrasie 145m2 i chcialbym zamontowac kolektory sloneczne do c.w.u.dach jest 45 stopniowy strona poludniowa jakie kryteria musze poczynic aby wykonac te prace bez zadnego problemu.P.S.wspolnota mieszkaniowa w ilosci 17.osob stawia jedyna warunek wykonanie przez autoryzowana firme Jurek 2:bigsmile:

Komentarze

  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak to "poczynić kryteria"? Po jakiemu Ty piszesz?
  • Opcje
    Jurek2Jurek2 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czajnik nie wiesz co sie kryje pod slowem "kryteria", pisze po polsku a moze po chlopsku jakie kroki powinienem zrobic aby nie miec technicznych problemow.tak lepiej.Jurek 2
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :shocked:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Jurek2:[/cite]Czajnik nie wiesz co sie kryje pod slowem "kryteria"
    Problem w tym, że ja wiem, natomiast Ty - niekoniecznie.
    [cite] Jurek2:[/cite]jakie kroki powinienem zrobic aby nie miec technicznych problemow.tak lepiej.
    Tak, tak lepiej. Kroki, to kroki. Kryteria zostaw w spokoju. Aby nie mieć technicznych problemów, najlepiej zlecić montaż wyspecjalizowanej firmie. Coś mi mówi jednak, że być może chodzi Ci o ewentualne problemy formalne, a nie techniczne.

    Nie wiedzieć czemu, przypomniał mi się taki stary dowcip o używaniu słów, których się nie rozumie. Mówi dziennikarz do byłego prezydenta (tego od lutownicy): "Panie Prezydencie, fama głosi, że używa Pan słów, których Pan nie rozumie". Prezydent na to: "Powiedz Pan tej Famie, żeby mnie pocałowała w d... i vice versa."

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    Jurek2Jurek2 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czajnik5 nie kazdy moze byc swiatopogladowy jak ty!po pierwsze pytalem o sprawy techniczne na temat kolektorow slonecznych moze w moim pytaniu zakradlo sie jakies nie przemyslane slowko/kryteria/Ty zamiast udzielic konkretnej odpowiedzi na temat,o ile potrawisz? zadajesz sie w polemike o używaniu słów, których się nie rozumie.cytujac:
    stary:dowcip używaniu słów, których się nie rozumie. Mówi dziennikarz do byłego prezydenta (tego od lutownicy): "Panie Prezydencie, fama głosi, że używa Pan słów, których Pan nie rozumie". Prezydent na to: "Powiedz Pan tej Famie, żeby mnie pocałowała w d... i vice versa.".Uwazam ze forum wspolnot mieszkaniowych jest poto aby udzielic pomocy ludziom na zadane pytania borykajacych sie na codzien z problemami wspolnot mieszkaniowych,na forum sa ludzie wyksztalceni lub mniej wyksztalceni.i z tym trzeba sie liczyc Panie Czajnik5 przepraszam za styl,bledy oraz używanie słów, których się nie rozumie.Jurek2
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kolego, na tak postawiony problem nie da się udzielić żadnej porady zaocznie, za pośrednictwem forum. Każda inwestycja jest inna i każda ma swoje indywidualne uwarunkowania. Z tego powodu - jak mi się wydaje - udzieliłem najlepszej porady, jakiej mogłem, tj. zgłosić się do firmy wyspecjalizowanej w montażu systemów solarnych. Proponuję w pierwszej kolejności zdecydować się na jakiegoś renomowanego producenta, a potem na jego stronie internetowej znaleźć lokalnego dystrybutora/autoryzowany serwis montażowy.

    Zdaję sobie sprawę, że ta porada brzmi trywialnie, ale siedząc lata w tej branży dawno zauważyłem, że to najprostsza i najlepsza droga.

    Do poczytania o kolektorach słonecznych:
    http://www.viessmann.pl/pl/products/Solar-Systeme.html
    Możesz sobie ściągnąć instrukcje montażu, wytyczne projektowe, instrukcje obsługi i inne.

    Temat jest w mojej opinii zbyt obszerny, żeby tak sobie dyskutować na forum. Równie dobrze można zadać pytanie "na co zwrócić uwagę, jeśli chcę zamontować instalację c.o., czy pompę ciepła".

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    Jurek2Jurek2 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam i bardzo dziekuje Jurek2
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.