konto bankowe wm

koziorozkakoziorozka Użytkownik
Moja wm pożegnała się ze zdziercą PKO SA i przeniosła do ING
Jest dużo taniej, ale teraz znalazłam wyglądające na darmowe (prowadzenie i przelewy, kart nie potrzebujemy) w Volkswagen Bank Plus Konto Biznes
Jakaś wm z tego korzysta?
W jakich bankach macie konto?

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sprawdziłaś ile osób podpisuje platności?
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W jakich bankach macie konto?
    Kredyt Bank S.A. :smile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kredyt Bank S.A. :smile:
    Extrabiznes Mieszkaj?
    Drogo
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli tu jest drogo, to w ING byłoby zdzierstwo. :bigsmile:

    12 zł za prowadzenie rachunku, 1 zl za przelew, 0,25 zł za identyfikację wpłaty...

    Uważam, że bardzo przyzwoicie.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano maja 2010
    Jeśli tu jest drogo, to w ING byłoby zdzierstwo. :bigsmile:
    Z toip sądziłam że 39 zł. Trudno, przepłacimy 7 zł i chyba zostaniemy w ING, bo blisko jest. Już 2 razy do nich lecieliśmy, bo raz sobie dostęp zablokowałam, raz z reklamacją (uznali). Upierdliwe, że nawet do złożenia reklamacji 2 osoby z zarządu potrzebują, ale trudno. Jak przestanie padać trzeci raz pójdziemy, bo 5 zł za jakiś wyciąg o który nie prosiliśmy w kwietniu naliczyli :bigsmile:
    Co to jest "identyfikacja wpłaty"?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    "Identyfikacja wpłaty" to udogodnienie.
    Każdy właściciel ma swój własny nr konta, na który wplaca zaliczki. W ten sposób odpada problem niewyjaśnionych wpłat.
    Księgowi wykorzystujacy specjalistyczne programy do księgowości wspólnot wykorzystują tą usluge do automatycznego (bez udziału człowieka) księgowania zapłat.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Te 0,25 gr za identyfikację wpłaty to od każdego właściciela? Jeśli tak, to konto w Kredyt Bank S.A. już takie tanie nie jest ;)
    Piszcie kochani z jakich banków wasze wm jeszcze korzystają?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Te 0,25 gr za identyfikację wpłaty to od każdego właściciela?
    Nie od wpłaty.

    Jak myślisz, czy ING robi to za darmo? Nie umiem znaleźć, ale wg mnie bierze 0,50zł od wpłaty.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]Extrabiznes Mieszkaj?
    Tak. Dokładnie ten rodzaj konta.
    [cite] koziorozka:[/cite]Drogo
    Drogo????
    Dlaczego tak uważasz? :cool:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak myślisz, czy ING robi to za darmo? Nie umiem znaleźć, ale wg mnie bierze 0,50zł od wpłaty.
    Mamy w ING jedno konto, na które wpłacają wszyscy - opłaty znam dokładnie: miesięcznie 19 zł za prowadzenie + 1 zł za każdy przelew na zewnątrz. Nic więcej.
    W Kredyt Bank miesięcznie 12,25 plus przelewy tylko?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W KB 12,00 + przelewy.
    Te 0,25 (od wplaty) tylko wtedy gdy taką usługę zamówisz, ale jest to usługa rzadko wykorzystywana, przez wspólnoty. najczęściej przez zarzadców lub księgowe (jeśli ci korzystają z porządnego programu)
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ING obniżył opłaty za przelewy Niewiele, ale dobre i to :wink:
    Ponawiam prośbę o info, w jakich bankach - poza ing i kredyt bank - wasze wm mają konto?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ING - zwykłe konto z Lwem Zysk wm mogą przekształcić w Direct = prowadzenie 0 zł.
    Minus - jak ktoś się zagapi i przyjdzie do placówki chcąc wpłacić zaliczkę gotówką zabuli jak za zboże. Czyli chyba przekształcamy i wydajemy zakaz wstępu dla właścicieli :bigsmile:
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano maja 2010
    Każda umowa zawierana z bankiem może podlegać pewnym negocjacjom - w końcu to umowa.

    Moja wspólnota w KB ma następujące opłaty:

    r-k podstawowy (FE) : 9 zł miesięcznie ;
    r-k pomocniczy 1 (FR) : bez opłat;
    r-k pomocniczy 2 : bez opłat;
    lokata na 4% ( bez podatku Belki): bez opłat;
    przelew papierowy: 6 zł;
    przelew elektroniczny: 1 zł;
    wpłata zaliczek przez właścicieli (przez książeczkę opłat): 1 zł od każdej kwoty;
    przelewy pomiędzy własnymi rachunkami: bez opłat;
    wypłata z lokaty w każdej chwili (bez zmiany oprocentowania) 1 w miesiącu bezpłatnie, pozostałe 10 zł;
    miesięcznie 1 wyciąg bankowy: bezpłatnie;
    realizacja zlecenia stałego: 1zł.

    I to by było na tyle. :thumbup:
    Wcześniej została zawarta też umowa na usługę SPM - 30 zł miesięcznie, ale to już inna bajka.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano maja 2010
    lokata na 4% ( bez podatku Belki)
    Dziękuję Haneczka, ale banki nie biorą od żadnej wm podatku belki, sami musimy płacić podatek od odsetek 19% raz w roku - jak niedawno z przykrością dowiedziałam się tu na forum.
    W ING mam na OKO 3,2% - 3,5%
    Usługa SPM to identyfikacja wpłaty?
    Tylko w KB i ING wm mają konta? Nikt z was nie ma w innym?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano maja 2010
    Dużo wspólnot w Dąbrowie Górniczej mają konta w Banku Spółdzielczym z Będzina, ale jest to lokalny bank i Was nie zainteresuje. Warunki porównywalne do warunków Haneczki (9+1+1), nie ma tylko atrakcyjnej lokaty.

    Znam wspólnotę, która ma w Millenium. Jeśli przeciętnie na rachunku w danym miesiącu mają powyżej 10.000 zł, to nie muszą płacić za prowadzenie konta. Ponieważ jest to WM powyżej średniej wielkości nie mają problemów z utrzymaniem tego benchmarku. Przelew też 1 zł, wpłata jest droga, ale się tym nie przejmują. Dostęp online, dwa podpisy.

    Znam wspólnoty, które mają rachunki w PKO BP i BOŚ. Mają, ale tylko dlatego, że wzięli kredyt w tych bankach i zostali zmuszeni do zalożenia rachunków.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W tych dniach chyba przekształcę nasze konto w Ing na direct - 0 zł za prowadzenie, 80 gr za przelew
    mBank to tez mój prywatny podstawowy
    W vw mają akceptowanie przelewów przez 2 osoby?
  • Opcje
    zofka11zofka11 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]W tych dniach chyba przekształcę nasze konto w Ing na direct - 0 zł za prowadzenie, 80 gr za przelew
    mBank to tez mój prywatny podstawowy
    W vw mają akceptowanie przelewów przez 2 osoby?
    Zastrzeliłaś mnie tym pytaniem - nie sprawdziłam tego, bo jestem zarząd jednoosobowy, ale...
    Zadzwoniłam i już wiem - operacje wykonuje 1 osoba - dostajesz token i ,,przelewasz". Dostęp mogą mieć 2 (lub więcej osób) po zamówieniu dodatkowego tokena, ale nie ma jakiejś etapowości zatwierdzania. Czy to problem? Z punktu widzenia ustawy? U nas do tej pory też przelewy zatwierdzała tylko jedna osoba (przy okazji: Bank Spółdzielczy - odradzam serdecznie! bo to drogi przeżytek), zgodnie z wzorami podpisów. No, może czegoś jeszcze nie wiem...
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy to problem? Z punktu widzenia ustawy? U nas do tej pory też przelewy zatwierdzała tylko jedna osoba
    To problem nie prawny, ale obyczajowy ;)
    Przy zarządzie jednoosobowym nie ma znaczenia. U mnie administrator wklepuje przelewy do kompa a członek zarządu zatwierdza albo dowiaduje się co to i dlaczego tak dużo ;)
    Dziś się przekształciliśmy na Ing direct - 0 zł za prowadzenie i w ramach promocji wizytówki se zamówiliśmy za darmoche z nr konta, nip i regonem - wrzuci się ludziom do skrzynek
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To jakaś promocja z tymi wizytówkami?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Cholery dostanę z tym koszmarnym otwieraniem w tym samym oknie :devil: Chciałam sprawdzić, czy dobrze link wkleiłam i tekst niezapisany w powietrze poszedł :devil:
    Od nowa więc...
    Ing mi płacić nie chce, ale trudno, dzielę się wiedzą.
    Wizytówki są chyba tylko dla konta direct, kiedyś na głównej były, teraz ukryli.
    Głupki nie mają tam miejsca na nr konta bankowego, ale obeszłam.
    Nazwa firmy = konto
    imię i nazwisko = wm
    Poza tym w moim oddziale nie wiedzieli, że wm (podwójny podpis) mogą przekształcenie w direct + wizytówki tylko w oddziale załatwić. Do domowego kompa próbowali mnie odesłać. Na szczęście uparta rogacizna jestem, zalogowałam się z ich kompa i udowodniłam, że takiej możliwości nie mam. Po 10 minutach wszystko załatwiłam.
    No, na pewno to okaże się, jak wizytówki załatwię.
  • Opcje
    wm2abcwm2abc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    RACHUNEK
    ZARABIAJĄCY

    To my płacimy Tobie za posiadanie rachunku, a nie Ty nam
    – co miesiąc 50 zł premii za średnie saldo większe
    lub równe 9000 zł! A jeśli saldo będzie nizsze, to i tak zyskujesz, bo nic nie płacisz za prowadzenie konta!
    ----------------
    W Alior Banku zmniejszymy koszty działalności Twojej firmy,
    a do tego zapewnimy Ci najwyższy standard obsługi.
    Proponujemy:

    * 0 zł za prowadzenie rachunku firmowego;
    * dodatkowe 50 zł premii za każdy miesiąc, w którym średnie saldo na Twoim rachunku wyniesie co najmniej 9 000 zł;
    * obsługę najlepszych bankierów - takich, których polecają sobie przedsiębiorcy;
    * łatwy dostęp do finansowania działalności gospodarczej
    – w tym kredyt przyznawany na podstawie historii Twojego rachunku z dowolnego banku;
    -----------------------------
    Rachunek lokacyjny traktowany jest jako rachunek dodatkowy do rachunku podstawowego i przeznaczony jest do lokowania Twoich nadwyżek finansowych. Łączy w sobie zalety tradycyjnej lokaty terminowej z dostępnością środków:

    * bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku,
    * elastyczne lokowanie nadwyżek finansowych,
    * wysokie oprocentowanie
    * możliwość korzystania ze środków w każdej chwili bez
    utraty wypracowanych odsetek,
    * zasilanie wpłatami gotówkowymi lub przelewami.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ad Alior
    Ile kosztuje wpłata gotowkowa na konto w banku?
    Macie multicash lub jakąś formę jego następcy?
    Czy jest wielopodpis?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    w Aliorze wpłata gotówki min.6 zł
    Tu masz całą toip
  • Opcje
    wm2abcwm2abc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tak wpłata gotówkowa w Aliorze 5pln, ale my zaliczki wpłacamy w tz. tanich kasach za 1 do 1,89zł, najbliżej do siedziby Aliora mamy 30km za daleko żeby wpłacać w siedzibie banku, wszystkie inne operacje robimy przez internet. Administrator ma ograniczony dostęp do konta tz. bez zatwierdzenia przez jednego z trzy osobowego zarządu nie może wykonać żadnej operacji na koncie - to jest wielopodpis (2osoby w różnych konfiguracjach) w tym rachunku mamy 10 przelewów za darmo do wszystkich od 11 przelewu do wszystkich płacimy 1pln - jest to RACHUNEK ZARABIAJĄCY.
    RACHUNEK LOKACYJNY wykorzystujemy jako rachunek na FR jest oprocentowany, 1 przelew w miesiącu za darmo drugi i następne 5pln,
    jak dobrze się operuje na tych dwóch kontach, można jeszcze zarobić .
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Macie multicash lub jakąś formę jego następcy?
  • Opcje
    wm2abcwm2abc Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :sad: Nie wiem, może jest, nie sprawdzaliśmy tego, w tej chwili nie jest na potrzeb ten system, ale sprawdzimy czy coś takiego jest.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dla pojedynczej wspólnoty on jest zbędny.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wydaje się, że w tej chwili Alior Bank ma dobrą ofertę dla WM, moja WM ma konto właśnie w Aliorze.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    w Aliorze ten?
    http://www.aliorbank.pl/pl/wlasna_dzialalnosc/rachunki/rachunek_wspolnota
    5 zł za prowadzenie miesięcznie + drugie 5 zł za r-k pomocniczy
    20 gr za każdy SMS potwierdzający przelew
    Usługa Masowego Przetwarzania Transakcji - cena do negocjacji
    Niezły, ale nie rewelacyjny
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie, nie ten. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, jedynie konto pomocnicze kosztuje 5zł.
    SMSy potwierdzające przelew są do pominięcia, rachunek lokacyjny na FR jest także bezpłatny, no i 10 przelewów w miesiące też free.
    Bankowość internetowa też free.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.