doskonalenie kwalifikacji zarządcy

kierokiero Użytkownik
witam,mam pytanie,
jak należy rozumieć par, 9 rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 17.04.2008 (DZ.U. Nr 80). Innymi słowy w jakim okresie (począwszy od 17.04.2008) i ile punktów należy zaliczyć aby spełnić obowiązek doskonalenia.

Par. 9 mówi, że w okresie 3 lat począwszy od kwietnia 2008r. rozliczanie następuje na dotychczasowych zasadach (czyli wg wytycznych poprzedniego rozporządzenie : okres rozliczeniowy 24 miesiące i ilośc godzin - 10).
W 2008 roku zgromadziłem 24 godziny natomiast w 2009 - 8 godzin.
Czyli rozumiem, ze w 2010 powinienem zgromadzić ponownie 24 godziny?

pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    § 8. 1. Spełnienie przez osobę uprawnioną obowiązku stałego doskonalenia kwalifikacji zawodowych oceniane jest przez ministra w następujących po sobie okresach rozliczeniowych, z których każdy obejmuje jeden rok kalendarzowy. Za pierwszy okres rozliczeniowy uznaje się rok kalendarzowy następujący po roku kalendarzowym, w którym osoba uprawniona uzyskała uprawnienia lub licencję zawodową.

    § 9. W terminie 3 lat od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia ocena spełnienia obowiązku stałego doskonalenia zawodowego zakończonego przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia następuje na podstawie przepisów dotychczasowych.

    § 9a.  W przypadku osób uprawnionych, które uprawnienia lub licencje zawodowe uzyskały przed dniem 1 stycznia 2008 r., za pierwszy okres rozliczeniowy uznaje się okres od dnia 27 maja 2008 r. do dnia 31 grudnia 2009 r.

    § 10. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

    Wchodzi w życie po 14 dniach, ale przez 3 lata jest po staremu.Dziwne...
  • Opcje
    kierokiero Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No właśnie
    Nie bez kozery pytam, bo ten par. 9 jest ze sobą jakby logicznie sprzeczny albo tak sformułowany że nie wiadomo o co chodzi. Czyli wg par. 9 przez 3 lata czyli do kwietnia 2011 ocena spełnienia obowiązku zakończonego do 27.04.2008 odbywa się na zasadzie : 24 miesiące okres rozliczeniowy i 10 punktów w tym okresie. Ale to nie znaczy że w 2010 roku nie muszę uzbierać 24 punktów. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zadzwoń do Departamentu Gospodarki Nieruchomościami w Ministerstwie Infrastruktury.
    Sami namieszali, niech teraz wytłumaczą, jak to rozumieć:

    Dyrektor
    Małgorzata Kutyła
    tel. 022 661 82 14
    fax 022 621 24 47

    Zastępca Dyrektora
    Grzegorz Majcherczyk
    tel. 022 661 80 15
    fax 661 82 62

    Zastępca Dyrektora
    Bogusława Załęska
    tel. 022 661 80 15
    fax 022 661 82 62

    sekretariatbn@mb.gov.pl
    http://www.mi.gov.pl/2-4804c818063f3.htm
  • Opcje
    kierokiero Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dzięki za podpowiedź.
    pisałem już zapytania do firm które organizują szkolenia ale oni oczywiście uważają że to jest jasne - wiadomo kasa....
    złożę zapytanie do ministerstwa niech sie wypowiedzą na piśmie.
    pozdrawiam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.