Przeglądy

czajnik5czajnik5 Użytkownik
Wprawdzie zadałem to pytanie już gdzie indziej, ale co mi tam. Od przybytku głowa nie boli. Szanowni Państwo, proszę o opinię w następującej sprawie:

Jeżeli wykonam przegląd budynku dwa razy pod rząd, w ciągu dwóch dni, a
konkretnie 31 maja oraz dnia następnego, czyli 1 czerwca, to wypełniłem
obowiązek wynikający z art. 62 ust. 1 podpunkt 3), czy też go nie wypełniłem?

Pozdrawiam.

Komentarze

  • Opcje
    Marek52Marek52 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1 czerwca to jeden dzień po terminie,
    chyba, że przejdziemy dalej do analizy słowa "poddawane".
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A gdzie tam!
    01 czerwca to nie 1 dzień po terminie, to 179 dni przed deadline'em...
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Marek52:[/cite]1 czerwca to jeden dzień po terminie...
    Ale po jakim terminie? Napisałem, że jeden przegląd 31 maja, a drugi 1 czerwca, następnego dnia.

    Zresztą, ja osobiście uważam, że tzw. eksperci prawni po raz kolejny tak sformułowali przepis, że mogę zrobić oba przeglądy 1 stycznia i też wypełniam obowiązek. Proszę zauważyć, że nawet wtedy oba warunki wynikające z przepisu są spełnione: a) dwa razy do roku, b) pierwszy przegląd do 31 maja, a drugi do 30 listopada.

    Po raz kolejny, jeśli znalazłby się ktoś upierdliwy, to kwestię musiałby rozstrzygać sąd najwyższy, czy jakiś tam inny podobny, a my wszyscy po raz kolejny płacilibyśmy za nieuctwo ekspertów prawnych.
  • Opcje
    Marek52Marek52 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tak głośno myślę tylko, ale czy branża fachowców wykonująca przeglądy techniczne wmienione w PB ma określone "dobre zwyczaje zawodowe" lub inne standardy?
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Cześć Marek,
    co konkretnie masz na myśli?
  • Opcje
    Marek52Marek52 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Każda profesja lub prawie każda ma określone standardy zawodowe, przynajmniej dla zarządców z licencją takie istnieją. Dlatego przyszło mi do głowy, że branża budowlana też pewnie posiada swoje standardy. Te z kolei mogą fachowca wykonującego przegląd techniczny ograniczyć w przeprowadzeniu obu przeglądów z dnia na dzień.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Branża budowlana ma swoje standardy. Jak najbardziej. Nie należy tego jednak sprowadzać do kwestii wykonywania przeglądów. W przeciwieństwie do profesji "zarządca nieruchomości" nie ma takiego zawodu, jak "przeglądacz nieruchomości".

    To tak, jakby chcieć, żeby pielęgniarki miały jakieś standardy w odniesieniu do robienia zastrzyków, albo opatrunków. Na pewno mają swoje standardy, ale odnoszące się całościowo do wykonywania zawodu pielęgniarki, a nie wyłącznie do poszczególnych czynności.

    Marek, napisz konkretnie, do czego zmierzasz i co Cię boli, bo coś chyba jest na rzeczy.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    Marek52Marek52 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Cześć Czajnik5, podaj linka do standardów branży budowlanej, zobaczymy co tam jest.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oto link:
    www.google.pl

    Nie zobaczymy. Ty zobaczysz. Ja nie muszę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.