Zmiana osoby zarządcy

KatarzynkaKatarzynka Użytkownik
Nie znajduję wzoru uchwały dot. zmiany osoby zarządcy i jeśli ktoś z państwa takim wzorem dysponuje, to uprzejmie proszę o podzielenie się :smile:

Jak wygląda cała procedura zmiany osoby zarządcy (tzn. z jednej firmy zarządzającej na inną)?

Wiem, że musimy zwołać zebranie (wystarczy 10% na wniosku), przygotować uchwałę, porządek obrad, powołać nowego zarządcę, ale dla mnie to tylko teoria. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i opisał ten proces krok po kroku wraz ze wzorami niezbędnych pism? Rozmawiałam wstępnie ze współwłaścicielami i będą chcieli zaprosić kandydatów na zarządcę na zebranie, potem się naradzić i wybrać nowego.

A może to zarządca na wniosek musi przygotować uchwałę? Jeśli tak, to co wniosek musi zawierać?

Z góry dziękuję za pomoc.

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Czy ten zarządca sprawuje zarząd powierzony? Jeżeli nie, to nie podejmuje się uchwały w tym zakresie, zarząd wypowiada umowę z dotychczasowym zarządcą i zawiera z nowym.
    W sytuacji powierzenia zarządu sytuacji jest jednak inna - konieczna jest uchwała.
    Proszę zatem wyjaśnić czy zarządca sprawuje zarząd powierzony? Czy zawarł umowę ze wspólnotą, jeżeli tak, to jakie znajdują się w niej zapisy o wypowiedzeniu czy ustaniu umowy w inny sposób (może jest zawarta na czas określony)? W jaki sposób doszło do ustanowienia zarządcy?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.