Remont :(

black1784black1784 Użytkownik
Witam!
Mam pytanie wspołnota uchwaliła wiekszościa głosów że przeprowadzi wymiane rur w pionach tz. wejda do mieszkania zdemoluja łazienke a lokatorzy muszą sami dokonczyć remont. Moje pytanie brzmi czy musze udostepnic lokal?? nie stac mnie na remont po wymianie rur , zwłaszcza że rok temu był generalny remont łazienki. czy wspołnota moze mnie zmusić do wpuszczenia fachowców czy z tego powodu mogę miec jakies problemy tz. w przypadku pekniecia rurY u sasiada?? czy inspekcja nadzoru budowlanego może mnie do tego zmusić??

Komentarze

  • Opcje
    wmp4wmp4 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Art. 13 Ustawy o Własności Lokali

    1. ...
    2. Na żądanie zarządu właściciel lokalu jest obowiązany zezwalać na wstęp do lokalu, ilekroć jest to niezbędne do przeprowadzenia konserwacji, remontu albo usunięcia awarii w nieruchomości wspólnej, a także w celu wyposażenia budynku, jego części lub innych lokali w dodatkowe instalacje.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Właściciel ma obowiązek udostępnić lokal celem przeprowadzenia remontu części składowej nieruchomości wspólnej.
    Wszelkie uszkodzenia lokalu w związku z tym powstałe wspólnota winna naprawić lub wypłacić odszkodowanie. Jednak właściciel remontując łazienkę winien moim zdaniem liczyć się z tym, że nie można zabudowywać trwale pionów - jeżeli taka sytuacja ma miejsce - wspólnota odpowiedzialności nie ponosi (nie ciąży na niej obowiązek przywrócenia zabudowy do stanu pierwotnego), inne ewentualne szkody ma jednak obowiązek pokryć.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    StaraOchotaStaraOchota Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W regulaminie mojej wspólnoty zapisano, że wspólnota pokrywa doprowadzenie pomieszczenia do stanu poprzedniego (murowanie, malowanie) z wyłączeniem zakupu i położenia glazury i terakoty. W przypadkach losowych zapewniono położenie glazury z tym, że zakupionej przez właściciela.
    Nie dopuszczanie do wykonania potrzebnego remontu jest sobkostwem! O budynek należy dbać a wartość mieszkania jest związana ze stanem budynku - o czym wielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy.
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Blackjedensiedemosiemcztery jak już zamieszkasz w swoim domku jednorodzinnym nie będzisz musiał (musiała) niczego remontować, ani Twoje dzieci, ani Twoje wnuki. Najlepiej na bezludnej wyspie.
    Będzie cudownie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.