Ogłoszenie wyników wyborów

ZibilandZibiland Użytkownik
Witam
W naszej wspólnocie 12 maja odbyło sie zebranie w sprawie wyboru nowego członka zarządu, do dziś nie ma wywieszonych wyników glosowania.
Przed zbieraniem zbierano podpisy w trybie indywidualnego glosowania od osób które nie będą na zebraniu, pozostali oddane głosy w czasie zebrania.
W obydwu głosowaniach wzięło udział łącznie 90% mieszkańców w tym na zebraniu było ok 20%. Za przyjęciem nowego członka głosowano 51% udziałów, zatem uchwała przeszła.
Czy zarządca powinien wywiesić wyniki głosowania z zebrania czy nie ma takiego obowiązku?

Komentarze

  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano maja 2010
    Zarządca powinien o tak podjetej uchwale powiadomić właścicieli. To procedura wynikająca z UWL. Art. 23 UWL pkt. 3
    "O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie. "
  • Opcje
    akeraakera Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dodam tylko , ze nie ma w ustawie okreslonego terminu w jakim to zarzadca ma wyslac info o wynikach.
    Wiec z jednej strony ma ale nawet po 3 miesiacach nie wiadomo czy nie chce wyslac (lamiiac ustawe) czy zamierza ale jeszcze nie zdazyl (w zgodzie z ustawa).
  • Opcje
    NADINANADINA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W mojej wspolnocie jest podobnie - wielki balagan.Bylam na zebraniu rocznym w styczniu,nie bylo tylu czlonkow aby uchwaly zostaly podjete.Otrzymalam ponownie do glosowania uchwaly jak rowniez zarzad chodzil po mieszkaniach aby zaglosowali na uchwaly.Glosy mialy byc oddane do konca lutego,niestety karty z glosowan przelezaly w skrzynce do poczatku maja.Do dnia dzisiejszego nikt nie zostal powiadomiony o glosowanych uchwalach:sad:
  • Opcje
    Pani BeataPani Beata Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie znam Twojej Wspólnoty, ale może głosowanie jest nadal w toku i to jest przyczyna....
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] akera:[/cite]Dodam tylko , ze nie ma w ustawie okreslonego terminu w jakim to zarzadca ma wyslac info o wynikach.
    Wiec z jednej strony ma ale nawet po 3 miesiacach nie wiadomo czy nie chce wyslac (lamiiac ustawe) czy zamierza ale jeszcze nie zdazyl (w zgodzie z ustawa).
    Rzeczywiście nie ma takiego przepisu w ustawie o własności lokali, jednak zastosowanie ma w takiej sytuacji przepis art. 455 kc.

    "jeżeli termin spełnienia świadczenia nie jest oznaczony ani nie wynika z właściwości zobowiązania, świadczenie powinno być spełnione niezwłocznie po wezwaniu dłużnika do wykonania."

    Proszę wezwać zarząd do powiadomienia właścicieli o wynikach.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podziwiam Waszą zdolność do gmatwanie rzeczy prostych.
    zarządca - należałoby przytoczyć art. 54 Konstytucji RP o "prawie obywateli do informacji"!!!!
    Powiadomienie właścicieli jest "spełnieniem świadczenia" - dla mnie to majstersztyk.
    17 dni temu odbyło się zebranie u Zibilanda. Gdyby Zibiland przeczytał chociaż raz uwl nie zadawałby tego typu pytań. A może zarząd/zarządca "wywiesił" już wyniki, a pierwszy "dowcipny" właściciel zdjął je i wyrzucił do kosza. Należy wówczas przeprowadzić dochodzenie i znależć winnych. Oczywiście zarząd/zarządca powinien to zrobić ale jeżeli ustawa nie przewiduje prawnych konsekwencji to jest to martwy przepis.Osobiście wrzucam takie zawiadomienie do skrzynek, ale od czasu jak się dowiedziałem, że jedna włascicielka powiadomiła mnie ,że ona od trzech miesięcy nie zajrzała do niej, ręce mi opadły. Ponawiam swoją prośbę- więcej czasu poświęcajmy obowiązkom właścicieli do aktywnego udziału w zarządzanie (jakim niewątpliwie jest przyjście na zebranie, jest to minimum jakie oczekuję) niż epatowanie ich PRAWEM KONTROLI WSZYSTKICH DOKUMENTÓW I MYŚLI ZARZĄDU.:bigsmile:
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] MirekL:[/cite]Powiadomienie właścicieli jest "spełnieniem świadczenia" - dla mnie to majstersztyk.
    Wiele prostych spraw jest dla ciebie "majstersztykiem" - to twoje ulubione słowo.
    Widzę, że bardzo wielu rzeczy nie wiesz, a jeszcze mniej rozumiesz. Możesz forum potraktować jako źródło wiedzy i skorzystać na tym, lub pozostać na etapie, na którym się zatrzymałeś. Twój wybór.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    komentarz usunięto ADMIN
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano maja 2010
    komentarz usunięto ADMIN
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] MirekL:[/cite]
    zarządca - należałoby przytoczyć art. 54 Konstytucji RP o "prawie obywateli do informacji"!!!!
    Konstytucję też się stosuje i to wprost :updown:
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano maja 2010
    komentarz usunięto ADMIN
  • Opcje
    NADINANADINA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na tablicach ogloszen nic nie ma w sprawie uchwal Panie Mirku!!:devil:
    Prosze mi odpowiedziec,dlaczego uchwala ktora byla na liscie do glosowania,zostala juz wykonana,tego nie moge pojac dlaczego tak sie dzieje.:sad:
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli było indywidualne zbieranie głosów, to każdy wlaściciel ma być powiadomiony pisemnie. Ogłoszenie na tablicy nie załatwia sprawy.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    W przypadku, gdy głosowano nad uchwałę w trybie indywidualnego zbierania głosów lub w trybie mieszanych ( częściowo na zebraniu, częściowo w trybie indywidualnego zbierania głosów) powiadomienie o jej treści winien otrzymać każdy właściciel na piśmie, wynika to jednoznacznie z brzmienia art. 23 ust. 3 ustawy o własności lokali.

    Pomocne piśmiennictwo:

    "Przyjąć należy, że dla skutecznego powiadomienia o treści uchwały nie wystarczy wywieszenie jej na tablicy ogłoszeń, lecz niezbędne jest doręczenie pisemnego powiadomienia każdemu właścicielowi lokalu; tak B. Janczewska, J Wyszkowski, Nowe, s. 176".


    Por.: Prawo mieszkaniowe. Adam Doliwa, Wydawnictwo CH BECK, Warszawa 2006, s. 731-732.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.