ograniczenie swobody lokatora

dorcia12343dorcia12343 Użytkownik
mieszkam w malej wspulnocie ale ja do niej spowodow finansowych nie naleze ,nie moglam wykupic mieszkania .a problem dotyczy wszechwladzy pana prezesa wspolnoty otoz zamontowano brame wjazdowa na podwurko ale klucz od bramy maja tylko dwie lub trzy osoby rezta mosi tlumaczyc sie ze chca wjechac na chwile bo cos kupili bo np wegiel przywiezli itd uwazam ze to lamanie prawa do swobody obywatelskiej .jest to takze niezgodne z zasadami bezpieczenstwa np. muj moz ma zawal dzwonie na pogotowie udzielam niezbednej pomocy a wtym czasie kto ma latac za kluczem kiedy licza sie minuty,przykladow na taka niefrasobliwosc pana prezesa o wladzy rodem z czasow filmowej postaci pana aniola z alternatyw mosi byc jakis przepis prawny ,i wlasnie o to prosze :

Komentarze

  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Lubię teatr i ludzi z fantazją....
    Pomysł na napisanie czegoś, to jest coś! :smile:
  • Opcje
    goniagonia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Twój lokal należy do wspólnoty(gminny lokal).
    Nie ma we wspólnocie pana prezesa.
    Klucz do bramy wjazdowej powinien posiadać każdy z mieszkańców i ty też. Zwróć się do właściciela lokalu(gminy) o wydanie ci tego klucza.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano maja 2010
    [cite] gonia:[/cite]Twój lokal należy do wspólnoty(gminny lokal).
    Lokal należy do właściciela, którym nie jest wspólnota.
    Wspólnotę tworzą właściciele lokali, a nie lokale:
    Art. 6. Ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości, tworzy wspólnotę mieszkaniową. (...)
    Komentarz edytowany owner
  • Opcje
    dorcia12343dorcia12343 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nie uscislilam faktycznie danych mieszkania w tym budynku jest 9 mieszkan w tym jedno moje nie wykupione a ja podlegam pod pkp zarzad nieruchomosci gospodarki mieszkaniowej .
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wspólnota nie jest mała.
    Zwróć się do PKP o wydanie klucza.
  • Opcje
    dorcia12343dorcia12343 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    sprobuje chociaz mam juz doswiadczenie w innej sprawie z zarzadca wspolnoty i pkp mowi ze nie podlegam wspolnocie ale tez nie zabardzo mam sie do kogo zwrocic natomiast jak udalam sie do dyrekcji do spraw spolnot powiedzieli ze to sa ustalenia wewnatrz wspolnoty .jak sie zwracam do zarzadcy wspolnoty ze swoimi roszczeniami to uslyszalam odpowiedz cyt ja tu ustalam przepisy a prawo mam w kieszeni ,dlatego zwracalam sie z prosba na forum byc moze ktos mi konkretnie poda jakis odnosnik prawny ,
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ty "nie podlegasz" wspólnocie. Właścicielem lokalu jest PKP i to PKP należy do wm. Rozumiem, że PKP nie chce klucza, tak jak inni właściciele. Pożycz od sąsiada, dorób duplikat i po kłopocie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.