Butle gazowe w mieszkaniach

NADINANADINA Użytkownik
Prosze o pomoc.W naszej wspolnocie nie wolno uzywac butli gazowyh,poniewaz mamy elektrycznosc.LUdzie pomimo zakazow uzywaja butli gazowych.Co mozna z takimi ludzmi zrobic????Kto moze skontrolowac takich mieszkancow????
Za wyczerpujaca odpowiedz erdecznie dziekuje.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z czego wynika ten zakaz używania butli? Macie jakąś decyzję strażaków, inspektora, jakiegoś urzędu?
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano maja 2010
    Używanie gazu z butli jest zabronione nie wtedy, gdy jest elektryczność, lecz wtedy, gdy w budynku jest instalacja gazu ziemnego. Można używać gazu z butli wtedy, gdy instalacja gazu ziemnego służy jedynie do zasilania kotłowni gazowej w budynku.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Człowiek uczy się całe życie.Kto wydał taki ZAKAZ? Jak on jest egzekwowany. Kupiłem taką butlę na biwak, ale mam przechlapane.
    ownera poniosła fantazja.
    NADINA - w swojej własności ludzie mogą nawet rozpalić ognisko w pokoju i piec kiełbaski.Póki nie naruszą przepisów ppoż NIC nie można zrobić.Nie ma prawnych możliwości ich kontroli przez Wspólnotę, póki ktoś nie udowodni przed sądem, że to narusza jego interes prawny ( i to z powództwa cywilnego). Troche nie rozumiem pytania, czy to Ci przeszkadza, że ktoś gotuje na kuchence gazowej a nie elektrycznej? Czy to nie zawiść?:bigsmile:
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano maja 2010
    [cite] MirekL:[/cite]Kto wydał taki ZAKAZ? (...) ownera poniosła fantazja.
    Mireczku skończ już, wstydu sobie oszczędź. Bierzesz pieniądze za usługi zarządzania i publicznie przyznajesz się, że nie masz pojęcia o istnieniu podstawowych przepisów z tej dziedziny...
    Zakaz wydał Minister Infrastruktury, na podstawie art. 7 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. To było 8 lat temu. Jeszcze nie zdążyłeś się o tym dowiedzieć?
    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr 75 poz. 690).

    § 157.6. Zabrania się stosowania w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej.
    7. W budynku niskim, mającym w mieszkaniach instalację zasilaną gazem płynnym, dopuszcza się usytuowanie kotłowni gazowej zasilanej z sieci gazowej.


    http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2002/0690.htm
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Komentarz usunięto ADMIN
  • Opcje
    NADINANADINA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zakaz taki wisial na tablicy ogloszn przez dewelopera.Mirek ja nie mam tu zadnej zazdrosci,ale chodzi tu o bezpieczenstwo,ty chyba nie masz pojecia o butlach gazowych jakie byly tragedie.A te nasze bloki to sa jak domki z kart,wiec ta twoja uwaga jest nie na miejscu.Do gazu musi hyc specjalne odprowadzenie do specjalnego komina,ja mialam gaz ziemy i wiem co to znaczy.Moze poczytaj sobie na temat gazu.:bigsmile:
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    NADINA - wiem co to jest gaz. W styczniu miałem wybuch gazu w budynku. Okna z mieszkania poleciały kilka metrów. Na szczęście bez ofiar. Mamy instalacje gazu ziemnego. Czy to oznacza że mamy pozostałym właścicielom zabronić używania gazu? NIE. Wszystko zależy od odpowiedzialności ludzi. Lekkomyślność niektórych jest porażająca. Widzę problem ale nie widzę prawnego rozwiązania. Zakazy dewelopera można sobie w buty włożyć. Równie dobrze mógł zabronić wam kąpieli po 22.00 i smażenia ryb , bo to jest uciążliwe dla sąsiadów. Może dobrym rozwiązaniem jest "uczulenie" kominiarzy w czasie przeglądu przewodów wentylacyjnych. Innych, czyli spalinowych, dymowych prawdopodobnie nie macie. Ewentualne zalecenie kominiarzy rozesłałbym po ludziach. Jeżeli ekonomia wygrywa z wygodą, należy zezwolić ludziom aby legalnie korzystali z butli, zgodnie z obowiazującymi przepisami. Niestety w porównaniu z ownerem nie znam takich. Jestem ciekaw, czy w przepisach jest wyraźny zakaz palenia ogniska w mieszkaniu? Oczywiście trochę ironizuję, ale chce pokazać, że życie we Wspólnocie nie zawsze da się opisać przepisami. Ale w twoim przypadku warto szukać rozwiązań.Oczywiście podany przez ownera przepis jest obowiązujący ale dla .... KONSTRUKTORÓW, PROJEKTANTÓW,BUDOWLAŃCÓW. Oczywiście byłoby nielogiczne, gdyby w budynku w którym jest instalacja gazu ziemnego, ktoś budował sobie instalacje gazu płynnego. Dla mnie jest to logiczne, ale dla niektórych nie. Ale jak poczytają to się dużo nauczą.:bigsmile:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano maja 2010
    A jednak - popieram stanowisko Mirka L wyrażone w usuniętym komentarzu. Przeczytałem go, zanim został wycięty. Może jedynie bez osobistych przytyków. Jeżeli dyskutujemy o gruszkach, to nie rozumiem, dlaczego ktoś nagle wtrynia regulacje prawne dotyczące ananasów, albo kokosów i torpeduje dyskutanta.

    Chodzi o nabijanie sobie licznika wpisów?

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] NADINA:[/cite]chodzi tu o bezpieczenstwo
    Jeżeli rzeczywiście miałoby chodzić o bezpieczeństwo w Twoim rozumieniu, to w budynku powinien być zakaz używania butli z gazem (wybuch), instalacji gazu płynnego (wybuch), ziemnego (wybuch), zakaz palenia papierosów i używania otwartego ognia (pożar), instalacji wodociągowej (zalanie, utonięcie w wannie), instalacji elektrycznej (porażenie prądem) i tak dalej. Ponadto, wszystkie budynki powinny być jednokondygnacyjne (upadek z wysokości), lub od pierwszego piętra balkony powinny być zabudowane kratami bez możliwości otwierania i okna nieotwieralne (upadek z wysokości) i tak dalej.

    Idąc dalej, stwierdzamy, że ludzie nie powinni jeździć samochodami, bo na polskich drogach rocznie ginie 4-5 tysięcy ludzi. Ciągnąć takie przykłady można w nieskończoność.

    Otóż, droga Nadina, wszystko jest dla ludzi. Nawet butle z gazem. Kwestia jest tylko tego, jak ich używamy.
    [cite] NADINA:[/cite]ty chyba nie masz pojecia o butlach gazowych jakie byly tragedie... ...ta twoja uwaga jest nie na miejscu... ...Moze poczytaj sobie na temat gazu...
    Kolego ADMIN, skoro tak lubisz bawić się nożyczkami, to nie sądzisz, że przydałaby się pewna konsekwencja w działaniu?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.