Technika docieplenia budynku

wysockipwysockip Użytkownik
edytowano czerwca 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam serdecznie
Interesuje mnie na co zwrócić uwagę przy docieplaniu ścian metodą lekką na mokro (docieplenie styropianem) aby nie mieć potem niespodzianek typu odklejanie docieplenia czy zaciekanie wody pod styropian,
czy styropian musi zostać położony po zbiciu starego tynku czy może być położony na stary tynk, i czy musi być kołkowany do ściany ??
Pozdrawiam Paweł

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wysockip:[/cite]Interesuje mnie na co zwrócić uwagę przy docieplaniu ścian metodą lekką na mokro (docieplenie styropianem) aby nie mieć potem niespodzianek
    Na zatrudnienie specjalisty - inspektora nadzoru inwestorskiego. On powinien dopilnować wszystkiego: materiałów, technologii, jakości robót.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy styropian musi zostać położony po zbiciu starego tynku czy może być położony na stary tynk
    Styropian może być położony na stary tynk. Nie trzeba go skuwać. Warunek jest taki, że tynk musi być w dobrym stanie (nie odpadający).
    czy musi być kołkowany do ściany
    Zajrzyj tutaj i poczytaj (w szczególności polecam rozdział "sposób wykonywania ociepleń systemami..."):
    http://www.atlas.com.pl/systemy-ociepleniowe/ze-styropianem/54397-system-atlas-stopter.html
  • Opcje
    wysockipwysockip Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję za informację.
    A ile żądać od wykonawcy gwarancji na położone docieplenie. ?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A ile żądać od wykonawcy gwarancji na położone docieplenie. ?
    U mnie na dach mamy 10 lat gwarancji, więc docieplenie bym podobnie traktowała
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.