zapis w umowie o administrowanie

moby34moby34 Użytkownik
edytowano czerwca 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,

po cięzkich bojach udało mi się zapoznać z umową o administrowanie WM. Ale w związku z tym mam pytanie. W umowie jest zapis:
"właściciel w przypadku zbywania lokalu zobowiązany jest do powiadomienia usługodawcy i wspólnoty przed dokonaniem transakcji zbycia".

Rozumiem, że wspólnotę należy powiadomić o fakcie zbycia mieszkania w celu rozliczenia zaliczek i innych opłat związanych z lokalem i częścią wspólną, ale nie rozumiem - dlaczego mam informować usługodawcę:shocked: o zamiarze zbycia lokalu przed dokonaniem transakcji zbycia. Czy taki zapis jest prawidłowy?

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Obstawiam, że usługodawca to administrator
    Jak masz zawiadomić wspólnotę? latać po wszystkich mieszkaniach? ;)
    Taki zapis nie ma żadnego prawnego znaczenia, pseudo biurokratyczny bełkocik i tyle.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Zgadzam się z Koziorożką, wspólnota nie ma prawa do ingerowania w takie kwestie.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wspólnota chce by ją przed czasem powiadomić o sprzedaży.
    Rozumiem jej potrzebę (chodzi pewnie o to by dłużnicy zanim sprzedadzą mieszkanie spłacili swój dług), ale nie ma ona siły prawnej.
    Ponadto nie widzę potrzeby powiadamiania kogokolwiek innego, w tym "usługodawcy".
  • Opcje
    moby34moby34 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    usługodawca to administrator.
    Dodatkowo usługodawca prowadzi obrót nieruchomościami.

    a-z - oczywiście, że jeżeli chodzi o dłużników, zapis powinien być - ale chyba w innej formie. Poza tym, jeżeli ktoś zalega i sprzeda mieszkanie, istnieją inne możliwości dochodzenia należności.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Wspólnota mieszkaniowa nie ma takiej możliwości, aby nałożyć na właściciela obowiązek powiadomienia o zamiarze zbycia lokalu.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.