KOSZT WYWOZU ŚMIECI

majamaja21majamaja21 Użytkownik
edytowano czerwca 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam, Proszę o pomoc moja wspolnota podniosła mi koszt wyowzu nieczystosci, pięciokrotnie mam lokal usługowy biuro
Wczesńiej opłata była naliczana na podstawie ilości osób zatrudnionych (na podstawie ilości mieszkanców jest obliczana nadal w mieszkaniach)
Teraz administrator chce mi obliczyć opłaty na podstawie m3 ( jako podstawe wyliczania podał uchwałe miasta w której ma siedzibe firma wyważaqca śmieci- gdańsk, a ja mam lokal w pruszczu gdańskim)
Prosze o informacje czy jest to zgodne z prawem? czy moja wspolnota może opierać się na takich przepisach?

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zawrzyj umowę o wywóz śmieci bezpośrednio z firmą wywożącą. Wtedy wspólnota nic Ci nie zrobi.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Stosownie do brzmienia art. 12 ust. 3 uchwałą właściciele lokali mogą zwiększyć stawki opłat dla właścicieli lokali użytkowych, o ile "uzasadnia to sposób korzystania".
    Dla oceny zasadności tych podwyżek należy wyjaśnić czy , a jeżeli tak - to w jaki sposób korzystanie z danego lokalu powoduje zwiększenie kosztów globalnych we wspólnocie. Cytowany przepis nie ma na celu stwarzania wspólnotom dodatkowych możliwości zarobkowych, lecz zrekompensowanie zwiększonych kosztów wynikających z użytkowania lokalu. W przypadku ewentualnego sporu sądowego to na wspólnocie spoczywa ciężar dowodu, wymaga to szczegółowego uzasadnienia, wyliczenia.

    W jaki sposób wspólnota uzasadnia tę podwyżkę, proponuję wystąpić o szczegółowe wyliczenie kosztów, które należałoby zrekompensować. Jeżeli jest to niezasadne należy zaskarżyć uchwałę.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.