Rozdzielenie piwnic we wspólnocie

BookerBooker Użytkownik
edytowano czerwca 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam, mam problem.
Mieszkam w wspólnocie około 60 mieszkań własnościowych i 5 jeszcze nie wykupionych. Tak się składa, że co niektórzy lokatorzy mają po 2 lub nawet 3 piwnicę (o różnych wielkościach) a wielu mieszkańców ma 1 małą piwniczkę lub w ogóle takiego pomieszczenia nie posiada. Czy wspólnota może przymusić mieszkańców do wybrania jednej piwnicy, w wyraźny sposób oznaczenia jej na przykład numerem mieszkania i jednocześnie zobowiązać do zwolnienia pozostałych pomieszczeń,a następnie wolne piwnicę rozdzielić pomiędzy lokatorów takich piwnic nie posiadających. Wiem, że piwnice nie są wpisane w akt notarialny. Chcę zachęcić do takiego działania wspólnotę ponieważ jest więcej piwnic niż mieszkańców, więc zostanie kilka piwnic dla wspólnoty jako np. na pomieszczenia techniczne, suszarnie lub wózkarnie.
Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Komentarze

  • Opcje
    piotr6piotr6 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiem, że piwnice nie są wpisane w akt notarialny,
    to pomieszczenia piwnic są częścią wspólną czyli dla wszystkich
  • Opcje
    BookerBooker Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To można je tak rozdzielić??
  • Opcje
    piotr6piotr6 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] piotr6:[/cite]Wiem, że piwnice nie są wpisane w akt notarialny,
    to pomieszczenia piwnic są częścią wspólną czyli dla wszystkich

    skoro nie są wpisane do akt notarialnych to są wspólne możecie podzielić jeden lokal jedna piwnica przynależna do lokalu wejście do piwnic musi być dla wszystkich nie zamykane a jeżeli zamykane to każdy z właścicieli musi mieć klucz by mógł korzystać z części:wink: wspólnej
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Jeżeli piwnice rzeczywiście stanowią nieruchomość wspólną, to należy podjąć uchwałę w sprawie ich podziału między właścicieli, np. wg. zasady: jeden lokal 1 piwnica.
    Wykonanie tej uchwały, w razie oporu właściciela, może polegać m.in. na skierowaniu sprawy do sądu o nakazanie opróżnienia.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.